Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Galactic здійснила перший суборбітальний політ майже за два роки

25 травня суборбітальний літак SpaceShipTwo (також використовується назва VSS Unity) компанії Virgin Galactic вперше за майже два роки здійснив політ на межу космосу, який, за прогнозами компанії, став останнім тестовим польотом перед початком комерційної експлуатації. На борту літака перебували співробітники компанії.

Літак-носій компанії, VMS Eve, злетів із злітно-посадкової смуги космодрому «Америка» в Нью-Мексико об 11:15 за часом східного узбережжя США (EDT). Зліт відбувся більш ніж на годину пізніше графіка, наданого компанією напередодні, але компанія не розкриває причину затримки.

Virgin Galactic випустила VSS Unity о 12:23 EDT. Космічний літак здійснив номінальний запуск свого гібридного ракетного двигуна, після чого спустився на злітно-посадкову смугу і приземлився у космодромі «Америка» майже через 15 хвилин. Virgin Galactic повідомила, що літак досяг максимальної висоти 87,2 км — вище 50-мильної висоти, яка використовується урядовими установами США для надання відзнак астронавтам, але нижче 100-кілометрової лінії Кармана — і досяг максимальної швидкості 2,94 Маха.

Політ, названий компанією Unity 25, став першим польотом SpaceShipTwo з двигуном з липня 2021 року, коли на ньому перебувало шість осіб, у тому числі засновник компанії Річард Бренсон. Після цього польоту і суборбітальний літак, і літак-носій були виведені на технічне обслуговування та відновили тестові польоти на початку цього року, а літак Unity здійснив ще планерний політ (без запуску двигуна) 26 квітня.

Перед цим польотом Virgin Galactic об’явила, що він стане останнім випробуванням перед початком комерційної експлуатації. Перший комерційний політ під назвою «Galactic 01» запланований на кінець червня, в ньому візьмуть участь трьох спеціалістів ВПС Італії.

Компанія також повідомляла, що після Galactic 01 планується запускати Unity через «регулярні проміжки часу», в основному з приватними астронавтами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України