Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Galactic здійснила перший комерційний суборбітальний політ свого літака SpaceShipTwo

29 червня, після майже двох десятиліть розробки, компанія Virgin Galactic здійснила свій перший комерційний суборбітальний політ літака SpaceShipTwo.

Літак SpaceShipTwo (VSS Unity) компанії Virgin Galactic відокремився від літака-носія VMS Eve о 15:29 UTC на півдні штату Нью-Мексико. Апарати вилетіли з космодрому «Америка» о 14:30 UTC.

Літак Unity, який виконував місію Galactic 01, запускав свій реактивний двигун протягом приблизно 60 секунд. Він досяг максимальної висоти 85,1 км і швидкості 2,88 Маха, після чого приземлився на злітно-посадкову смугу космодрому «Америка» о 15:42:28 UTC.

Місія Galactic 01 була дослідницьким польотом на замовлення ВПС Італії та Національної дослідницької ради Італії. Virgin Galactic та ВПС Італії уклали контракт у жовтні 2019 року, узгодивши політ трьох італійських спеціалістів з корисним навантаженням.

У місії, яку італійський уряд назвав Virtute 1, взяли участь полковник Вальтера Вілладей (Col. Walter Villadei) та підполковник Анджело Ландольфі (Lt. Col. Angelo Landolfi) з ВПС Італії та Панталеоне Карлуччі (Pantaleone Carlucci) з Національної дослідницької ради Італії. Під час місії планувалося провести 13 наукових експериментів в умовах мікрогравітації.

На прес-конференції після польоту троє італійців заявили, що задоволені польотом. «Це було набагато краще, ніж очікувалося», — сказав Вілладей, який командував місією Virtute 1. Він зазначив, що команда провела всі заплановані експерименти.

Полковник Вілладей, який раніше тренувався з компанією Axiom Space для комерційного польоту на Міжнародну космічну станцію та був дублером для місії цієї компанії Ax-2 у травні, сказав, що він вважає, що суборбітальні польоти, подібні до цього, є хорошим кроком до орбітальних місій.

Також у польоті взяв участь Колін Беннетт (Colin Bennett), тренер астронавтів Virgin Galactic, який раніше літав на VSS Unity у 2021 році. Його завданням було спостереження за дослідницьким середовищем під час польоту та «проведення цілісної оцінки дослідницької місії, щоб ми могли постійно вдосконалювати досвід», — сказала Сіріша Бандла, віце-президент із зв’язків з урядом і дослідницьких операцій Virgin Galactic, в інтерв’ю 28 червня.

Літаком VSS Unity керував Майк Мазуччі (Mike Masucci), який здійснив свій четвертий космічний політ, разом з Нікола Печіле (Nicola Pecile), колишнім пілотом ВПС Італії, який на даний час працює у Virgin і здійснив свій перший космічними політ.

Virgin Galactic планувала почати комерційні польоти ще у 2007 році. Однак розробка літака-носія WhiteKnightTwo (тепер називається VMS Eve) і SpaceShipTwo зайняла набагато більше часу, ніж очікувалося. Компанія також втратила перший літак SpaceShipTwo, VSS Enterprise, через аварію у випробувальному польоті у жовтні 2014 року, внаслідок якої загинув пілот Майк Алсбері.

Наступний комерційний політ компанії з приватними астронавтами заплановано на серпень, після чого польоти здійснюватимуться щомісяця.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України