Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Varda Space Industries запустить свій перший супутник-фабрику на борту ракети Falcon 9 компанії SpaceX

11 жовтня компанія-стартап Varda Space Industries (штаб-квартира у м.Терранс, штат Каліфорнія, США), що прагне організувати виробництво у космосі, оголосила про підписання угоди з послуг запуску зі SpaceX.

Компанія планує запустити свій перший супутник-фабрику на борту ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX. Місія з виведення на низьку навколоземну орбіту планується у першому кварталі 2023 року. Після виведення на орбіту та завершення виробничого циклу (орієнтовно, до трьох місяців) капсула фабрики має виконати маневр сходження з орбіти, увійти в атмосферу і повернути готовий продукт клієнтам на Землі.

Примітно, що компанія вирішила не запускати свій перший супутник-фабрику на ракеті Electron компанії Rocket Lab, незважаючи на те, що у серпні вона придбала у Rocket Lab три супутникові платформи Photon.

КА, що планується запустити, – перший у серії, він призначений для демонстрації технологій, необхідних для виробництва матеріалів в умовах мікрогравітації. Другий і третій апарати будуть запущені до кінця 2024 року.

Компанія не повідомляє, що саме вона вироблятиме в космосі, згадуючи цілий ряд продуктів – від фармацевтичних препаратів до оптичних волокон. Повідомляється, що компанія оголосить про продукт, який вироблятиме перший КА, після укладання контракту із замовником.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України