Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ULA встановлює нову дату запуску місії програми космічних випробувань STP-3

Компанія United Launch Alliance (ULA) визначила 22 листопада 2021 року новою датою запуску місії програми космічних випробувань (Space Test Program) STP-3 Космічних сил США на борту ракети Atlas V 551. Раніше планувалося, що місія буде запущена 23 червня з мису Канаверал, але була відкладена через розслідування проблеми з двигуном   RL-10 верхньої ступені ракети Atlas V. Ракета-носій Atlas V 551, яка оснащена п’ятьма твердопаливними ракетними прискорювачами, має вивести два супутники безпосередньо на геосинхронну орбіту.

Основним корисним навантаженням місії STP-3 є супутник STPSat-6, створений компанією Northrop Grumman. На борту супутника встановлено демонстраційний лазерний ретранслятор NASA (Laser Communications Relay Demonstration, LCRD), наскрізне оптичне реле, яке буде отримувати та надсилати дані з космосу на землю. За даними NASA, LCRD також буде надавати послуги ретрансляції оптичного зв’язку з майбутнім терміналом на Міжнародній космічній станції і допоможе довести життєздатність використання лазерного зв’язку в майбутніх місіях на Місяць і Марс.

Також на STPSat-6 встановлено корисне навантаження від Національного управління ядерної безпеки США (National Nuclear Security Administration, NNSA) для перевірки дотримання домовленостей ядерної угоди під назвою «система повідомлень про космічні та атмосферні вибухи» (Space and Atmospheric Burst Reporting System-3, SABRS-3), яка забезпечує виявлення ядерних вибухів і збирання даних космічного середовища та розроблена як доповнення до детекторів ядерної детонації, що встановлені на борту сучасних космічних апаратів GPS.

На супутнику також розміщено сім корисних навантажень від Офісу програми космічних випробувань (Space Experiment Review Board, SERB) Міністерства оборони США. Серед них є експериментальне корисне навантаження NNSA під назвою SENSER. Корисне навантаження SENSER буде випробовувати критичні технології в космічному середовищі перед їх виробництвом та інтеграцією в системи наступного покоління, щоб зменшити ризики у створенні майбутніх датчиків виявлення ядерних вибухів.

Вторинним корисним навантаженням місії STP-3 є система розгортання малих супутників Космічних сил США під назвою Long Duration Propulsion ESPA-1 (LDPE-1), яка являє собою рухливе кільце-адаптер вторинного корисного навантаження (EELV Secondary Payload Adapter, ESPA), що вміщує до шести корисних вантажів.

Запуску цієї місії чекали давно. У 2017 році ВПС США уклали з компанією ULA контракт на $ 191,1 млн на запуск STP-3 у 2019 році. Затримки були викликані поєднанням невдач у розробці корисного навантаження, пандемії та недавньої проблеми з двигуном    RL-10 верхньої ступені ракети Atlas V.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України