Компанія-стартап True Anomaly (м. Сентенніал, штат Колорадо, США), що розробляє технології для військового космічного ринку, оголосила про плани надавати цифрові та реальні тренувальні полігони як послугу.
Компанія розробила цифрову інфраструктуру для віртуального навчання, а також обладнання на орбіті для реальних військових навчань.
Цифрові та реальні можливості на орбіті будуть запропоновані Космічним силам США для навчання персоналу та тестування обладнання, сказав генеральний директор True Anomaly Евен Роджерс (Even Rogers). Як і іншим видам збройних сил, Космічним силам потрібен «спеціальний полігон для випробувань і тренувань, щоб підготуватися до реальних сценаріїв», — сказав він.
Космічні сили США планують у 2024 році витратити до $ 340 млн на інфраструктуру тестування та навчання. Структура, що опікується цими питаннями, Командування космічної підготовки та готовності (STARCOM), цього тижня поінформувала приватні компанії про проєкт під назвою Національний космічний випробувальний та тренувальний комплекс (National Space Test and Training Complex, NSTTC).
У STARCOM заявили, що цей комплекс включатиме випробувальні стенди та віртуалізовані середовища, які імітують роботу супутників на орбіті. У цих умовах військовий персонал зможе навчитися керувати супутниками, маневрувати та обслуговувати їх, а також відпрацьовувати такі навички, як визначення орбіти, контроль орієнтації, управління корисним навантаженням та усунення несправностей. Цифрове середовище також сприятиме тестуванню та оцінці нових конструкцій супутників.
Роджерс сказав, що True Anomaly розробила «цілісне середовище, в якому можна поєднати реальні космічні апарати, операції наземних систем та цифрові моделі для ефективного, безпечного та повторюваного тестування і навчання».
На орбітальному полігоні компанія пропонує використовувати свої малі супутники Jackal («Шакал»). Перші два супутники планується запустити на низьку навколоземну орбіту в лютому 2024 року у місії Transporter-10 компанії SpaceX.
У цифровому просторі оператори зможуть використовувати віртуальні супутники Jackal, які імітують ворожі «червоні» та дружні «сині» космічні засоби.
«Ця наземна інфраструктура дозволить операторам на своїх робочих місцях взаємодіяти з віртуальними космічними апаратами, запускати військові тренування та навчання за різними сценаріями, тестувати події та розробляти тактику без запуску реальних супутників, або взаємодіяти з реальними телескопами чи радарами», — сказав Роджерс.
«Це цифрове середовище також може підключатися до реального простору, щоб підрозділи Космічних сил могли взаємодіяти з армією, флотом і повітряними силами», — сказав Роджерс.