Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Leidos провела перший випробувальний запуск нового американського гіперзвукового випробувального стенду

19 червня компанія Leidos (м. Рестон, штат Вірджинія, США), лідер у сфері технологій, інженерних і наукових рішень та послуг зі списку Fortune 500®, оголосила, що команда спеціалістів її дочірньої компанії Dynetics успішно здійснила перший випробувальний запуск нового гіперзвукового випробувального стенду в рамках своєї програми MACH-TB. Програма Multi-Service Advanced Capability Hypersonic Test Bed (MACH-TB) призначена для збільшення швидкості тестування всіх комерційно доступних гіперзвукових систем. Програма передбачає створення експериментального планеруючого апарата (experimental glide body, EGB), який дозволить команді збирати дані та перевіряти ефективність гіперзвукових компонентів планеруючого апарата.

«Це успішне випробування продемонструвало перше гіперзвукове розгортання корисного навантаження з комерційної ракети-носія, і команда готова перейти до наступного етапу цієї програми, – сказав генеральний директор Leidos Том Белл (Tom Bell). – Нашій команді MACH-TB знадобилося всього 49 днів, щоб створити демонстрацію цієї інноваційної технології, яка підкреслює нашу здатність виконувати обіцянки».

Компанія Leidos не розкрила тип ракети-носія, на борту якої розміщувалося корисне навантаження, зазначивши, що перший запуск відбувся 17 червня о 21:24 за місцевим часом (о 01:24 UTC 18 червня) зі стартового комплексу №2 компанії Rocket Lab у Центрі запусків NASA «Уоллопс» (NASA Wallops Flight Facility).

18 червня компанія Rocket Lab USA, Inc. оголосила про успішний запуск (у той самий час і з того ж стартового комплексу) своєї першої суборбітальної випробувальної ракети-носія під назвою HASTE (Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron) для конфіденційного клієнта. Жодна з компаній не розкрила подробиць про запуск, включаючи максимальну висоту та швидкість. Запуск відбувався за безпрецедентних умов секретності, за відсутності відвідувачів центру для публічного перегляду та веб-трансляції.

За повідомленням компанії Leidos, контракт на випробування MACH-TB був укладений Центром надводних бойових дій ВМС США (Naval Surface Warfare Center, Crane Division, NSWC Crane – берегове командування ВМС США) в рамках ініціативи Strategic and Spectrum Missions Advanced Resilient Trusted Systems (S2MARTS) від імені Міністерства оборони США. У рамках проєкту Leidos об’єдналася із Rocket Lab, щоб надати відповідні можливості гіперзвукового випробувального запуску для програми MACH-TB.

«Сьогодні знаменна віха в нашому зобов’язанні просувати межі гіперзвукових інновацій, – сказала Енджі Льюїс (Angie Lewis), технічний директор NSWC Crane. – Наш підхід прискорить прогрес, щоб країна мала необхідні можливості протистояти та усувати загрози сьогодні і протягом цього вирішального десятиліття».

Наступний етап програми розширить цей успішний тест, щоб розробити додаткові можливості збільшення частоти гіперзвукових льотних випробувань у США на підтримку розвитку технологій.

«Цю передову технологію ще потрібно розробити, і вона відкриває нові можливості для важливого і необхідного сектора нашої промисловості, – зазначив Белл. – Leidos пишається створенням випробувального стенду, який може дати США перевагу у змаганні великих держав».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України