Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Factory Augsburg уклала угоду на запуски з космодрому Куру

21 червня німецька компанія Rocket Factory Augsburg AG (RFA), що планує надавати послуги космічних запусків, повідомила про укладання угоди з Французьким космічним агентством CNES про надання послуг із запусків з Космічного центру Куру (CSG) у Французькій Гвіані. Перший запуск RFA планується у 2025 році зі стартового комплексу ELM-Diamant.

Отримавши доступ до європейського космодрому, компанія RFA зможе запропонувати клієнтам запуски на будь-які нахили, від екваторіального до полярного. Це розширює перелік орбіт RFA, доступних клієнтам, включаючи орбіти з низьким нахилом, такі як GTO, MEO, GEO, місячні та навіть міжпланетні профілі місій. У результаті стає можливим більш гнучке та точне обслуговування всіх типів місій для спостереження Землі, забезпечення зв’язку тощо.

За результатами тендерного процесу CNES на відкриття Космічного центру Куру (CSG) для комерційних постачальників послуг запуску ракета ONE компанії RFA запускатиметься з CSG, починаючи з 2025 року.

Досі стартовий майданчик ELM-Diamant у Куру використовувався CNES лише для своєї РН Diamant у 1970-х роках. Тепер цей стартовий комплекс має отримати нове призначення, у традиціях відкриття доступу до космосу через інноваційні та новаторські проєкти.

Таким чином, RFA стала однією з перших компаній NewSpace, яка отримала можливість використовувати його. Новий стартовий майданчик буде модернізовано та обладнано в найближчі роки з метою використання для запусків починаючи з 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України