Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX виграла контракт на запуск супутника Skynet-6А

Компанія SpaceX виграла контракт на запуск супутника Skynet-6A в інтересах МО Великої Британії на ракеті Falcon-9 у 2025 році. Skynet 6A стане частиною угруповання військових супутників зв’язку Великої Британії. Перший супутник цієї системи був запущений ще в 1969 році, а Skynet 6A стане 15-м супутником серії.

Супутник створюється компанією Airbus Space. Компанія повідомила, що рішення вибрати SpaceX для запуску було прийнято з урахуванням співвідношення ціни, якості та зручного графіка запуску супутника. Через характер запуску подробиці про супутник не повідомляються, відомо лише, що він покликаний здійснити перехід на нову мережеву архітектуру і вартість всієї програми становить близько $ 700 млн.

На момент запуску Skynet 6A повинен мати масу близько 5000 кг (+/- 1000 кг). Це дозволяє ракеті Falcon-9 вивести його на геоперехідну орбіту з параметрами ~300 x 35900 км. Потім Skynet 6A буде використовувати свою вбудовану силову установку для виходу на геостаціонарну орбіту, де він працюватиме до 2040-х років.

На думку деяких експертів, рішення МО Великої Британії вибрати для запуску ракету-носій Falcon 9 замість Ariane 6 стало серйозним ударом для компанії Arianespace, яка до цього здійснила запуски двох супутників серії Skynet 4 та чотирьох – серії Skynet 5 з використанням ракет Ariane 4 і 5.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України