Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Керівник іспанської супутникової компанії закликає збільшити витрати на розвиток космічної галузі

3 листопада у ході конференції FEINDEF, що проводиться раз на два роки в Мадриді, Іспанія, під час дискусії на тему оборони та космосу, керівник провідної іспанської супутникової компанії Satlantis Хуан Томас Ернані (Juan Tomás Hernani) відмітив, що Іспанії потрібна національна стратегія, щоб розвивати свій військово-космічний промисловий потенціал, а також стати європейським лідером у космічній галузі. За його словами, Іспанії необхідно збільшити обсяги своїх інвестицій, щоб вони відповідали рівню витрат сусідів.

«Коли мова йде про рівень витрат наших ресурсів на космос, ми бачимо, що маємо лише 20 % інвестицій Італії, і на подібному рівні у порівнянні з Францією», — сказав він.

Іспанія не може претендувати на позицію лідера у космічній галузі, якщо вона продовжить витрачати лише частку від того, що витрачають інші європейські країни, сказав Ернані. Більше того, на даний час настав момент, коли необхідно скористатися перевагами «великих проривів», які відбуваються в космічному секторі: мініатюризація, впровадження передових обчислювальних технологій та зниження витрат на запуски, додав він.

За словами Ернані, по мірі того як «нова космічна індустрія» розширюється в Сполучених Штатах та в деяких європейських країнах, Іспанія повинна діяти швидко, щоб долучитися до неї, або ризикує втратити технологічний суверенітет.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України