Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX протестувала вакуумний двигун Raptor

21 жовтня на території космічної бази SpaceX недалеко від міста Бока-Чіка в Південному Техасі було проведено статичні вогняні випробування прототипу корабля SN20 Starship. Прототип був оснащений двома двигунами Raptor, один з яких є вакуумним, інший являє собою стандартну версію.

В ході випробувань спочатку запустили тільки «вакуумну» версію, оптимізовану для роботи в космосі. Приблизно через годину компанія запустила обидва двигуни. В компанії SpaceX заявили, що випробування вакуумного Raptor пройшли успішно, не зважаючи на те, що під час тестування з корпусу ракети відпало декілька термозахисних плит.

Компанія SpaceX розробляє Starship, щоб доставляти людей і вантажі на Місяць, Марс та в інші віддалені місця. NASA підписало контракт з компанією SpaceX, вибравши Starship в якості першої системи посадки на Місяць з екіпажом в рамках місячної програми «Артеміда».

SN20 Starship складається з двох елементів: космічного корабля Starship і першої ступені – гігантського прискорювача, відомого як Super Heavy. Обидва будуть багаторазовими, і обидва будуть оснащені двигунами Raptor – шість у Starship (три стандартних і три вакуумних) і 29 у Super Heavy.

SpaceX готує апарат до випробувань в орбітальному польоті в найближчі місяці. SN20 Starship планується запустити з території космічної бази SpaceX недалеко від міста Бока-Чіка за допомогою ракети Super Heavy, відомої як Booster 4. Передбачається, що ракета-носій впаде в океан в Мексиканській затоці приблизно в 32 км від стартового майданчика. Якщо все піде за планом, то SN20 вийде на орбіту і пізніше приводниться у гавайського острова Кауаї.

Раніше SpaceX оголосила, що будує космодром Деймос в океані для запуску Starship в 2022 році. Плавуча конструкція заснована на базі двох колишніх нафтових платформ, які компанія викупила за $ 3,5 млн кожну. Другий космодром називається Фобос і також знаходиться біля узбережжя Техасу.

На даний час Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) проводить екологічну оцінку стартового майданчика Starship. Агентство збирає публічні коментарі до 1 листопада, а потім випустить остаточний звіт.

У квітні SpaceX провела успішні вогневі випробування прототипу SN15. У травні корабель з трьома двигунами Raptor випробували в експериментальному польоті на висоту 10 км. Після виконання всіх елементів польоту він успішно приземлився без аварії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України