Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX підкреслює координацію з іншими операторами супутникового зв’язку

Після інциденту 2019 року щодо зближення супутника Starlink із супутником Європейського космічного агентства Aeolus компанія SpaceX заявляє, що тісно співпрацює з широким колом супутникових операторів для забезпечення безпеки космічних операцій.

Після цього інциденту «ми зайнялися координацією роботи» як з комерційними, так і з урядовими операторами супутників, – повідомив 16 вересня Девід Голдштейн, головний інженер з навігації і управління SpaceX, під час панельної дискусії на конференції Advanced Maui Optical and Space Surveillance Technologies (AMOS).

Найвідомішим прикладом такої координації є Космічна угода (Space Act Agreement) між NASA і SpaceX, про яку було оголошено в березні. Відповідно до умов цієї угоди SpaceX погодилась перемістити свої супутники Starlink в разі будь-якого зближення з космічним апаратом NASA.

Голдштейн довів, що на додаток до цієї угоди у компанії є Угода про спільні дослідження і розробки з Космічними силами США і «хороші робочі відносини» з ЄКА і програмою Європейського Союзу з космічного спостереження і стеження.

Також Голдштейн розповів про партнерство з приватними компаніями, зокрема, з OneWeb, Astroscale, United Launch Alliance, LeoLabs тощо.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України