Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ABL Space Systems запустить демонстраційну місію NASA

Компанія-розробник невеликих ракет-носіїв ABL Space Systems отримала контракт на запуск демонстраційного космічного апарату NASA у 2023 році.

16 вересня компанія ABL Space Systems заявила, що запустить космічний апарат NASA «Cryogenic Demonstration Mission» на своїй ракеті RS1 у 2023 році.

NASA у 2020 році обрало консорціум під керівництвом компанії Lockheed Martin для розробки місії щодо випробовування технології управління кріогенними рідинами на орбіті з використанням рідкого водню за контрактом на суму $ 89,7 млн.

На момент укладання контракту компанія Lockheed Martin планувала запустити космічний апарат за допомогою космічної компанії Momentus, яка мала б вивести супутник на орбіту на своєї платформі Vigoride, запущеної на ракеті Terran 1 компанії Relativity Space у 2023 році.

Однак Lockheed виключила компанію Momentus з програми відповідно до заявки Комісії з цінних паперів з квітня 2021 року. Ні Lockheed, ні Momentus не коментують причини виключення Momentus з проєкту, але, імовірно, це пов’язано з розслідуванням федеральних урядів щодо власності Momentus в Росії.

Президент компанії ABL Space Systems Д.П’ємонт повідомив, що на даний час компанія планує здійснити свій перший запуск ракети RS1 до кінця цього року з Тихоокеанського космодрому на острові Кадьяк (Аляска).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України