10 січня компанія SpaceX повідомила про успішну першу передачу текстових повідомлень через супутники Starlink з функцією Direct to Cell для прямого зв’язку з мобільними телефонами.
За інформацією компанії, 8 січня команда Starlink успішно здійснила відправлення та отримання перших текстових повідомлень з використанням мережі оператора мобільного зв’язку T-Mobile через один з шести супутників Starlink з технологією Direct to Cell, запущених на орбіту 2 січня.
З’єднання мобільних телефонів із супутниками стикається з кількома серйозними технічними проблемами. Наприклад, у наземних мережах вежі стільникового зв’язку є стаціонарними, тоді як у супутниковій мережі вони фактично знаходяться на супутниках, рухаючись із величезною швидкістю щодо земних користувачів. Це вимагає плавного перемикання між супутниками з огляду на фактори, такі як доплерівське зрушення та тимчасові затримки. Підключення мобільних телефонів до супутників, що знаходяться на значній відстані один від одного, становить складність через низький коефіцієнт посилення їхніх антен і обмежену потужність.
Модифіковані супутники Starlink з технологією Direct to Cell обладнані інноваційними кремнієвими антенами з фазованою решіткою та передовими програмними алгоритмами, які долають ці технічні складності, забезпечуючи передачу даних через стандарт LTE для звичайних мобільних телефонів. SpaceX планує швидко масштабувати мережу, запускаючи сотні модифікованих супутників Direct to Cell для надання послуг із передачі текстових повідомлень пізніше цього року, а також голосового зв’язку, передачі даних та інтернету речей до 2025 року, як заявили в компанії.
Гвінн Шотвелл, президентка і головна операційна директорка SpaceX, зазначила, що прямий зв’язок із супутниками через мобільні телефони матиме величезний вплив у всьому світі, допомагаючи людям спілкуватися у будь-якому місці і в будь-який час.