Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX отримала контракт на $ 102 млн на демонстрацію технологій транспортування військових вантажів ракетою

ВПС США уклали з компанією SpaceX п’ятирічний контракт вартістю $ 102 млн на демонстрацію технологій і можливостей перекидання військових вантажів і гуманітарної допомоги у будь-яку точку Землі за допомогою важкої ракети.

Контракт укладений за програмою ракетних вантажів, у рамках нового проекту Дослідницької лабораторії ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL) з дослідження корисності використання великих комерційних ракет в інтересах глобальної логістики МО США.

Менеджер програми ракетних вантажів Грег Спанджерс розповів, що контракт формалізує партнерство між урядом і промисловістю, щоб допомогти «точно визначити можливості ракети при використанні для транспортування вантажів, яка справжня потужність, швидкість та вартість».

Контракт був укладений ще 14 січня, але про це не було оголошено ВПС, і вперше про укладання контракту повідомило видання AviationWeek.

Це найбільший на сьогоднішній день контракт за програмою ракетних вантажів. Транспортне командування США (U.S. Transportation Command) у 2020 році уклало угоди про спільні дослідження та розробки (cooperative research and development agreement, CRADA) з вивчення концепцій швидкого транспортування в космосі з компаніями SpaceX і Exploration Architecture Corporation (XArc). 17 грудня CRADA із зазначеної тематики було укладено з компанією Blue Origin.

Контракт не стосується жодної з існуючих ракет-носіїв SpaceX. AFRL матиме доступ до комерційних орбітальних запусків і посадок ракет-носіїв SpaceX для збору ключових даних про продуктивність, характеристики та вплив на навколишнє середовище. SpaceX також надасть дані щодо конструкції вантажних відсіків, які можуть забезпечити швидке завантаження та розвантаження та є сумісними зі стандартними контейнерами Транспортного командування. У контракті також передбачена можливості повної демонстрації перекидання ракетою військового вантажу та його приземлення (десантування).

За заявою Г. Спанджерса, МО США «дуже зацікавлене у можливості доставки вантажу у будь-яку точку Землі для доставки гуманітарної допомоги та ліквідації наслідків стихійних лих». Однак у багатьох районах, де відбуваються катастрофи, немає космодромів. «Тому ми досліджуємо ширший спектр нових траєкторій полоту, досліджуємо широкий спектр варіантів приземлення у жорстких умовах, досліджуємо людський фактор під час приземлення поблизу населення та інтегруємо широкий спектр вантажів, включаючи медичні товари», – сказав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України