Компанія Space Perspective може розпочати випробувальні польоти своєї приватної капсули, підвішеної під висотним аеростатом, протягом наступних кількох місяців.
Компанія Space Perspective, що базується у Флориді, 20 лютого опублікувала фотографії своєї першої завершеної випробувальної капсули. Компанія використовуватиме цю герметичну капсулу під назвою Excelsior для серії тестових польотів цього року над Атлантичним океаном біля узбережжя мису Канаверал. Табер МакКаллум, співзасновник і головний технічний директор Space Perspective, повідомив, що співробітники компанії також завершили виготовлення гігантської повітряної кулі, яка підніме тестову капсулу у верхні шари атмосфери для першого випробувального польоту.
Останньою частиною системи є корабель під назвою Marine Spaceport Voyager, який Space Perspective використовуватиме для запуску повітряної кулі та капсули. У найближчі кілька тижнів це судно має залишити виробничий комплекс у Луїзіані та вирушити до порту Канаверал, штат Флорида, де Space Perspective розвантажить капсулу і повітряну кулю. За словами МакКаллума, потім, можливо, за чотири-шість тижнів наземні команди будуть готові до першого випробувального польоту системи.
Але це тестова програма, і можуть бути затримки, сказав МакКаллум. Тим часом Space Perspective почне будувати другу капсулу для тестових польотів людини.
«Ми проведемо серію безпілотних випробувань з цією капсулою, – сказав він. – Теоретично ми могли б літати з людьми в цій капсулі. Вона розроблена для цього і має всі системи, створені для забезпечення польоту людини. Але наші плани передбачають, що, спираючись на те, що ми дізнаємося з цієї капсули, ми побудуємо іншу капсулу, яка стане нашою першою капсулою для польоту людини. А ця залишиться безпілотною тестовою капсулою».
Ці випробування передують початку реалізації планів Space Perspective щодо регулярних комерційних рейсів, які будуть перевозити клієнтів на висоту 100 000 футів (близько 30 км), що приблизно в три рази перевищує крейсерську висоту типового комерційного авіалайнера. З висоти 100 000 футів клієнти Space Perspective побачать панорамний вид землі та океану далеко внизу, а небо буде чорним.
Заснована в 2019 році Space Perspective повідомляє на своєму веб-сайті, що «керується бажанням поділитися трансформаційною силою космічної подорожі з якомога більшою кількістю людей». Насправді компанія надасть клієнтам досвід, подібний до космічного польоту, але з кількома суттєвими відмінностями.
По суті, пасажири висотної повітряної кулі Space Perspective отримають вид, який, за словами компанії, схожий на той, що можуть побачити пасажири суборбітальних космічних кораблів компанії Blue Origin або Virgin Galactic. Але транспортний засіб Space Perspective не піддаватиме клієнтів високим перевантаженням або ризикам польоту на ракеті. Пасажири повітряної кулі також не будуть парити в умовах мікрогравітації. Максимальна відстань досягатиме 30 км, що значно менше ніж 80-кілометровий кордон космосу, визнаний урядом США, або 100-кілометрова лінія Кармана.
Але вид з висоти 30 км має бути приголомшливим. «Ви побачите, по суті, всю Флориду, – сказав МакКаллум. – Ми також плануємо перелетіти через південний кінець Флориди, тож ви побачите Кубу, Багамські острови, фактично всю Флориду. Такі чудові краєвиди».
Польоти Space Perspective триватимуть шість годин від зльоту до приземлення капсули в море. Політ у космос на ракеті New Shepard компанії Blue Origin триває близько 11 хвилин, при цьому фактичний космічний політ займає лише кілька хвилин. Space Perspective прагне надати клієнтам розкішні відчуття та враження. Її капсули будуть обладнані Wi-Fi та заповненим баром. Пасажири зможуть випити чашечку кави чи бокал шампанського, спілкуючись у відеочаті з близькими на землі.
Ціна одного місця на шестигодинний рейс складає $ 125 000.
Це дешевше, ніж політ Blue Origin або Virgin Galactic. Але ці компанії можуть похвалитися тим, що доставляють своїх пасажирів у космос. Space Perspective робитиме те, що випливає з її назви, і не пропонує відчуття польоту в космосі. У своєму прес-релізі про завершення складання випробувальної капсули, Space Perspective назвала свій транспортний засіб космічним апаратом.
Компанія заявила, що тестовий апарат є «найбільшою капсулою для космічного польоту з існуючих» і «першим комерційним космічним апаратом, спроєктованим, розробленим та виготовленим без підтримки мільярдера чи значного державного фінансування».
Це правда, що Space Perspective досягла цієї віхи без підтримки мільярдерів чи уряду. Компанія залучила $ 77 млн, в основному від компаній венчурного капіталу та приватних інвесторів, включаючи американського письменника, тренера та спікера Тоні Роббінса.
МакКаллум сказав, що Федеральне авіаційне управління США (FAA) регулюватиме польоти людей на повітряній кулі Space Perspective так само, як FAA контролюватиме комерційні польоти людей у космос, що здійснюють компанії SpaceX, Blue Origin або Virgin Galactic. Він сказав, що компанія також працює з береговою охороною США для отримання дозволів перед тестовими польотами повітряної кулі. За словами МакКаллума, для тестових польотів без людей на борту FAA розглядатиме транспортний засіб Space Perspective як будь-яку іншу повітряну кулю.
Капсула Space Perspective має діаметр 16 футів (4,9 м) та великі вертикальні вікна, що забезпечують панорамний вид майже на 360 градусів. У прес-релізі компанії зазначається, що там буде навіть нормальний туалет. У кожному польоті на борту буде до восьми клієнтів та один пілот Space Perspective. Капсула має герметичний об’єм понад 2000 кубічних футів (60 м3), що приблизно вдвічі більше, ніж у космічного літака SpaceShipTwo компанії Virgin Galactic або суборбітального космічного апарата New Shepard компанії Blue Origin. Пасажирський салон буде підвішений під гігантською гелієвою кулею висотою з хмарочос.
Табер МакКаллум та інший співзасновник компанії Space Perspective, Джейн Пойнтер, були членами команди проєкту Biosphere 2 у 1990-х роках. З того часу вони стали серійними підприємцями у космічній галузі. Одна з їхніх найуспішніших компаній, Paragon Space Development Corporation, виграла контракти на постачання обладнання життєзабезпечення для космічного корабля Orion NASA, капсули Starliner компанії Boeing і нового комерційного скафандра, розробленого компанією Axiom Space.
Space Perspective повідомила, що 1750 людей забронювали місце на одному з польотів на їхній повітряній кулі. Компанія планує почати комерційне обслуговування в 2025 році.