Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія RocketStar готується до другої спроби суборбітального польоту

Американська компанія RocketStar цієї осені планує вперше запустити свою ракету з аерокосмічним двигуном, на борту якої буде розміщено прототип супутника для стартапу Lunasonde, що займається картографуванням ресурсів.

Передбачається, що після отримання відповідного дозволу за результатами виконання остаточних вимог безпеки NASA, одноступенева 12-метрова ракета, яку RocketStar називає Cowbell, буде запущена з 48-го стартового комплексу – багатофункціональної стартової платформи на мисі Канаверал, штат Флорида, та має на меті під час випробувального польоту досягти висоти у 21 000 м.

Хоча RocketStar оцінює, що ця місія триватиме лише 8 хвилин, компанія Lunasonde очікує, що цього часу буде достатньо для того, щоб її радіолокатор на борту ракети зібрав цінні дані про здатність приймати відбиті зображення ресурсів, що знаходяться під поверхнею Землі. Отримані дані будуть необхідні для підтримки подальшої розробки технології компанії Lunasonde. За словами генерального директора компанії Lunasonde Джеремі Пейта (Jeremiah Pate), технологія цього польоту буде працювати аналогічно звичайному радіолокатору, але на частоті в 1000 разів нижче з використанням розробленої метаматеріальної антени, яка у цій смузі частот (VLF/ULF) дозволить бачити глибоко під землею з високою роздільною здатністю.

Перший суборбітальний запуск ракети Cowbell компанія RocketStar планувала здійснити на початку 2019 року для перевірки розробленої рушійної установки, надрукованої на 3D-принтері, яку компанія назвала «фірмовим аерокосмічним двигуном» (proprietary aerospike engine). Отримавши дозвіл регулятора на запуск Cowbell з плавучої баржі біля узбережжя Флориди, RocketStar скасувала місію за три дні до польоту, посилаючись на міркування безпеки.

З тих пір RocketStar мало публічно говорила про свої плани, оскільки компанія переходила до запуску з майданчика на суші, який вважає більш безпечним.

За оцінкою засновника компанії RocketStar Крістофера Креддока (Christopher Craddock), успішний запуск ракети Cowbell, дозволить компанії вийти на комерційний рівень та надавати новітні рушійні рішення іншим компаніям.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України