15 грудня компанія Raytheon Intelligence & Space (RI&S), підрозділ Raytheon Technologies Corporation, повідомила про отримання від Космічних сил США контракту на $ 67 млн на створення метеорологічного супутника для отримання зображень хмарного покриву та інших даних, необхідних для планування та проведення військових операцій.
RI&S є одним із трьох претендентів, відібраних Командуванням космічних систем Космічних сил США у червні 2020 року для розробки прототипів космічних датчиків для електронно-оптичної інфрачервоної метеорологічної системи (Electro-Optical Infrared Weather System, EWS). Іншими конкурентами RI&S є компанії General Atomics Electromagnetic Systems та Atmospheric & Space Technology Research Associates. Командування космічних систем заявило, що планує на початку 2022 року вибрати принаймні один з цих проєктів для демонстрації в космосі.
Новий контракт, укладений з RI&S, фінансує додаткові роботи з розробки прототипу, які не передбачалися початковим контрактом. В компанії Raytheon заявили, що у випадку обрання її прототипу, вона зможе представити супутник, готовий до запуску до 2025 року.
Супутники EWS збиратимуть зображення хмарності та надаватимуть інші метеорологічні дані, які використовуються для планування військових операцій. Вони замінять застарілі супутники оборонної метеорологічної супутникової програми (Defense Meteorological Satellite Program, DMSP), які, за прогнозами, перестануть працювати у період між кінцем 2023 і 2026 рр.
«Продовження електронно-оптичних інфрачервоних можливостей DMSP має вирішальне значення для військового планування наземних, морських та повітряних операцій», – сказав Пол Мейєр (Paul Meyer), віце-президент з космічних систем компанії RI&S. За його словами, супутник EWS забезпечуватиме глобальну характеристику хмар і спостереження за погодними зображеннями театру воєнних дій, які військові отримують від DMSP, але з більшою деталізацією та роздільною здатністю.
Компанія RI&S побудує свій прототип EWS на супутниковій шині, виготовленій Blue Canyon Technologies, компанією, яку Raytheon Technologies придбала у грудні 2020 року.