Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Honeywell і Skyloom підписали угоду про співробітництво у галузі космічного оптичного зв’язку

15 грудня американський аерокосмічний гігант Honeywell оголосив про об’єднання з телекомунікаційним стартапом Skyloom для виробництва лазерних терміналів перехресного зв’язку для комерційних і військових супутників.

Оптичні канали дозволяють супутникам зв’язуватися один з одним і зменшують залежність мереж від наземних станцій. Вони забезпечують набагато вищу швидкість передачі даних, ніж традиційний радіочастотний зв’язок.

Ендрю Чізмар (Andrew Csizmar), директор компанії Honeywell з малих супутників, повідомив, що компанія співпрацює з Skyloom над кваліфікацією та постачанням лазерних комунікаційних терміналів для Агентства космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) Пентагону. SDA планує побудувати на низькій навколоземній орбіті угруповання з сотень супутників, які будуть використовувати оптичні лазерні канали для зв’язку з іншими супутниками, наземними станціями та військовими літаками. Агентство вимагає, щоб постачальники відповідали визначеним кваліфікаційним вимогам до оптичних терміналів.

Honeywell і Skyloom співпрацюють з одним із постачальників супутників для SDA, компанією York Space Systems, яка минулого року виграла контракт на виробництво 10 космічних апаратів для 0-го траншу транспортного рівня (Transport Layer Tranche 0) SDA. Transport Layer Tranche 0, запуск якого заплановано на кінець 2022 року, включає 10 супутників компанії York Space і 10 супутників компанії Lockheed Martin.

У компанії Honeywell є діюча виробнича лінія в Кембриджі, Онтаріо, яка виготовляє апаратне забезпечення для використання в космосі і має потужність для виробництва близько 1000 терміналів на рік. У рамках партнерства Honeywell і Skyloom спільно побудують новий виробничий комплекс, орієнтований на оптичні термінали. Ендрю Чізмар повідомив, що місце розташування нового заводу ще не визначено.

«Skyloom, що базується в Окленді, штат Каліфорнія, прагне надавати послуги передачі даних з використанням космічної інфраструктури», – сказав Маркос Франческіні (Marcos Franceschini), співзасновник і генеральний директор компанії Skyloom. «Наше партнерство з Honeywell дозволить зробити наступний великий крок у глобальному зв’язку та створити орбітальну інфраструктуру, яка зробить нас справжнім планетарним суспільством».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України