Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Parsons розробить наземний операційний центр для супутників Blackjack

10 грудня Агентство перспективних оборонних дослідницьких проєктів МО США (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) оголосило про укладання з компанією Parsons контракту вартістю $ 10,8 млн на створення прототипу наземного операційного центру для супутникового угруповання Blackjack (Blackjack Prototype Ground Operations Center).

DARPA запустило програму Blackjack у 2018 році, щоб продемонструвати корисність малих супутників на низькій навколоземній орбіті для військових операцій. Агентство планує у 2022 році запустити до 12 супутників, які будуть нести поєднане корисне навантаження для зв’язку, націлювання, попередження про ракети та навігації.

DARPA замовило 10 супутників у компанії Blue Canyon Technologies і 2 у компанії Telesat. Компанії Raytheon, SEAKR Engineering і SA Photonics постачають корисне навантаження. Компанія Lockheed Martin є супутниковим інтегратором.

Космічні експерименти та демонстрації в рамках програми Blackjack проводяться у співпраці з Дослідницькою лабораторією ВПС США (Air Force Research Laboratory) і Агентством космічного розвитку (Space Development Agency) Пентагону, яке планує розгорнути велику мережу супутників зв’язку та попередження про ракети на низькій орбіті Землі.

Компанія Parsons має завершити будівництво прототипу наземного операційного центру до червня 2024 року.

Довідково: компанія Parsons є підрядником у сфері оборони, кібербезпеки та розвідки. Її річний дохід становить майже $ 4 млрд. Минулого року компанія придбала Braxton Technologies, невелике підприємство, яке виграло низку контрактів SBIR ВПС США на розробку та інтеграцію супутникових наземних систем. У 2017 році компанію Braxton Technologies було обрано для розробки майбутньої наземної системи для супутникових операцій Космічних сил США, відомої як корпоративні наземні служби (enterprise ground services, EGS). Компанія використовує відкриті стандарти та загальну платформу для роботи з різними типами супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України