Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Представлені плани запусків у 2022 році компанії SpaceX

2022 рік може стати ще більшим роком для SpaceX за кількістю запусків ракети багаторазового використання Falcon 9. Згідно з документом, яким адміністратор фан-групи SpaceX @Alexphysics13 поділився на своїй сторінці в Twitter, компанія планує 38 місій, не враховуючи запуску Starlink. 2021 року компанія планувала близько 50 запусків, включаючи Starlink, але наразі досягла лише 28 запусків з можливістю принаймні ще двох запусків до кінця року.

Якщо цього року SpaceX досягне 30 запусків, це стане на чотири більше, ніж минулого року, і їх найбільший рік на сьогодні. Поки що не існує іншого постачальника запусків, який міг би наблизитися до такої частоти запусків, як SpaceX. ULA (United Launch Alliance) досягає 5-7 запусків на рік, і багатьом меншим компаніям, які з’являються, навряд чи зможуть побити рекорд SpaceX.

Потенційно SpaceX могли б здійснювати 50 і більше запусків, якби планували продовжити запуск місій Starlink на Falcon 9. Це буде залежати від виробництва та використання Starship на заводі та космодромі в Бока-Чіка. SpaceX планує перенести всі запуски Starlink на новітню і найбільшу ракету, яка здатна виводити на орбіту 400 супутників Starlink за запуск (Falcon 9 здатна виводити на орбіту до 60 супутників, а останні запуски – до 53 супутників Starlink). Розпочалося будівництво стартового комплексу для корабля Starship у Космічному центрі ім. Кеннеді у Флориді. На даний момент можна припустити кілька місій Starlink з використанням Falcon 9 на початку наступного року.

У публікації представлено загальний документ, в якому показані запуски, заплановані SpaceX на 2022 рік, із зазначенням дати запуску, назви місії та маси корисного навантаження, якщо вона відома, та поточних запланованих зон приземлення. В даний час очікується дев’ять місій із можливістю приземлення на берег на CCSFS (космодром на мисі Канаверал) та до п’яти наземних посадок на VSFB (космічна база Ванденберг). Інші будуть використовувати один із трьох безпілотних кораблів у відкритому морі.

Статистика запусків SpaceX у 2022 році:

– 18 комерційних місій;

– 8 запусків на замовлення військових;

– 5 запусків Falcon Heavy;

– 5 місій за програмою SmallSat Rideshare Program;

– 5 наукових місій (з них 2 – місячних);

– 2 пілотовані місії на МКС для NASA;

– 2 приватні пілотовані місії на МКС;

– 2 вантажні місії на МКС.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України