Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія LeoLabs представила обладнання з відстеження маневрів на низькій навколоземній орбіті

У ході 38-го Космічного симпозіуму (проводився 17-20 квітня у Колорадо-Спрінгс, США) компанія LeoLabs представила приладову панель для виявлення маневрів, яка відстежує місцезнаходження близько 30 китайських, іранських і російських космічних апаратів на низькій навколоземній орбіті.

Зокрема, ця приладова панель виявила, що експериментальний китайський космічний літак за останні два тижні знизив свою висоту з приблизно 600 км до приблизно 300 км.

«Ми вважаємо, що цей космічний апарат готується до повторного входу в атмосферу», — повідомив директор LeoLabs Japan Кохеі Фудзімото (Kohei Fujimoto).

Кожного разу, коли один із китайських, іранських чи російських космічних апаратів маневрував, а потім проходив над однією з шести радіолокаційних станцій компанії LeoLabs по всьому світу, на інформаційній панелі виділявся рух, оцінювався його час і відображалися нові орбітальні параметри.

Компанія LeoLabs відстежує об’єкти на низькій навколоземній орбіті за допомогою радарів з фазованою решіткою на Алясці, в Австралії, португальському Азорському архіпелазі, Новій Зеландії, Техасі та Коста-Ріці. Цього року планується запустити новий радар в Аргентині.

Крім того, компанія LeoLabs розробила програмне забезпечення для аналізу радіолокаційних даних, щоб скласти карту низької навколоземної орбіти та забезпечити, як це називає директор і співзасновник LeoLabs Ден Кеперлі (Dan Ceperley), «масштабну інформацію про поведінку в космосі».

Кількість діючих супутників на низькій навколоземній орбіті стрімко зростає.

«На даний час близько 7000 супутників, і цього року очікується досягнення позначки в 10 000 супутників», — сказав Кеперлі. Щоб запобігти зіткненням на орбіті, «все має масштабуватися, включаючи обізнаність про космічний простір і управління космічним трафіком», додав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України