Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США уклали з компанією Astra контракт вартістю $ 11,5 млн на запуск її нової ракети

21 квітня Командування космічних систем Космічних сил США та компанія Astra Space об’явили про укладання контракту на запуск нової ракети компанії Astra. Контракт вартістю $ 11,5 млн укладений у рамках Програми орбітальних послуг (Orbital Services Program, OSP-4) Космічних сил США.

Програмою OSP-4 керує Управління малих пусків і цілей (Small Launch and Targets Division) Командування космічних систем на авіабазі Кертленд, Нью-Мексико.

Запуск місії під назвою STP-S29B заплановано на квітень 2025 року на новій ракеті-носії компанії Astra, яку компанія називає Astra 4 або Rocket 4. Основним корисним навантаженням місії буде космічний апарат класу ESPA та кілька супутників-кубсатів у якості вторинного корисного навантаження спільного запуску (rideshare).

Довідково: Так зване «кільце ESPA» — скорочення від EELV Secondary Payload Adapter – «адаптер вторинного корисного навантаження», EELV – Evolved Expendable Launch Vehicle – «вдосконалений витратний носій». Кільцеподібні носії супутників, розроблені ВПС США десять років тому для проведення експериментів, застосовуються для виведення невеликих корисних навантажень на геостаціонарну навколоземну орбіту в інтересах національної безпеки США.

Місія STP-S29 була розділена на два запуски та передана двом різним постачальникам.

Контракт на запуск першої частини місії, STP-S29A, отримала минулого року компанія Northrop Grumman. Компанія отримала замовлення на суму $ 29,9 млн на запуск місії у вересні 2024 року на малій РН Minotaur 4.

Запуск STP-S29B, який забезпечить Astra, є «комплексною місією, яка проводитиме наукові експерименти та технологічні демонстрації з метою вдосконалення космічних можливостей Міністерства оборони», — сказав полковник Джастін Белтц, начальник Управління малих ракет і цілей.

Компанія Astra планує перший запуск своєї РН Rocket 4 до кінця року.

Це нова ракета, яку компанія розробляє для виведення на орбіту більшого корисного навантаження, ніж попередня ракета компанії, Rocket 3.3. Astra припинила розробку Rocket 3.3 після того, як у червні 2022 року їй не вдалося вивести на орбіту два супутники програми NASA TROPICS (Time-Resolved Observations of Precipitation structure and storm Intensity with a Constellation of Smallsats – «Рознесене у часі спостереження за структурою опадів та інтенсивністю шторму з угруповання малих супутників»).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України