19 жовтня компанія LeoLabs оголосила про плани побудувати радар у складі двох систем з фазованою антенною решіткою в Західній Австралії, що стане шостим місцем для глобальної мережі відстеження космосу стартапу з Кремнієвої долини. Це місце у Західній Австралії було вибрано частково тому, що його географічна довгота забезпечує відслідковування траєкторій запуску ракет з Азії.
«Наша місія – забезпечити прозорість у космосі», – заявив Ден Сеперлі (Dan Ceperley), генеральний директор та співзасновник компанії LeoLabs. «Ми хочемо мати можливість фіксувати, коли запускаються нові супутники. Це місце буде корисним для цього». За його словами, місце у Західній Австралії також допоможе LeoLabs спостерігати за супутниками та космічним сміттям, що пролітають над Південною півкулею Землі.
Західна Австралія є другим місцем розташування радарів компанії LeoLabs у Південній півкулі. Компанія керує радаром S-діапазону в Новій Зеландії для виявлення на низькій навколоземній орбіті об’єктів діаметром 2 см. Крім того, LeoLabs управляє радарами на Алясці, в Техасі та Коста-Ріці. У червні LeoLabs оголосила про плани встановити радар для відстеження космосу на архіпелазі Азорські острови, який передбачається ввести в експлуатацію на початку 2022 року.
Директор по зв’язках з урядом компанії LeoLabs Кертіс Ернандес (Curtis Hernandez) 19 жовтня на саміті Value of Space 2021 заявив, що компанія LeoLabs планує розгорнути радари в 24 місцях по всьому світу.
З кожним новим радаром LeoLabs збільшує частоту спостережень за окремими супутниками та частинами орбітального сміття. Збільшення частоти призводить до отримання більш точних даних та покращує здатність компанії оцінювати потенційні зіткнення. Наразі LeoLabs відстежує близько 17000 об’єктів на низькій навколоземній орбіті. Завдяки розширенню мережі космічних радарів компанія має намір відстежувати 250 000 об’єктів.