Дослідницька лабораторія ВПС США (U.S. Air Force Research Laboratory, AFRL) уклала з компанією L3Harris Technologies контракт на суму $ 80,8 млн на проведення експериментів у сфері зв’язку з використанням кількох комерційних космічних інтернет-сервісів.
У рамках програми під назвою «Оборонні експерименти з використанням комерційного космічного Інтернету» (Defence Experimentation Using Commercial Space Internet, DEUCSI) AFRL співпрацює з оборонними підрядниками та комерційними провайдерами супутникового зв’язку, щоб з’ясувати, як інтегрувати комерційні космічні інтернет-сервіси з військовими платформами та системами озброєння.
Протягом трирічного контракту, оголошеного 25 травня, L3Harris намагатиметься з’єднати військові платформи, такі як літаки та наземні транспортні засоби, з комерційними космічними інтернет-угрупованнями, які працюють на геостаціонарних, середніх і низьких навколоземних орбітах.
Ідея полягає в тому, щоб об’єднати послуги від кількох провайдерів супутникового зв’язку в єдину мережу. L3Harris перевірить, як можна отримати доступ до комунікаційних послуг із різних угруповань за допомогою звичайних терміналів користувачів.
Згідно з оголошенням, AFRL шукала конкурентоспроможні пропозиції для цього контракту, але L3Harris була єдиною компанією, яка надала таку пропозицію.
З моменту започаткування програми DEUCSI у 2017 році кілька компаній отримали контракти, зокрема Lockheed Martin, Northrop Grumman, Raytheon, Ball Aerospace, SES, Iridium і SpaceX.
AFRL заявила, що в рамках програми буде розглянуто способи, завдяки яким військові можуть скористатися перевагами комерційних космічних інтернет-мереж.
Однією з цілей є «швидке та ефективне перемикання між комерційними космічними інтернет-сервісами в різних частотних діапазонах для доступу до сприятливого спектру, – йдеться у повідомленні AFRL. – У деяких випадках може бути вигідно отримати доступ до кількох угруповань одночасно та розділити трафік між ними».
За словами AFRL, військові користувачі супутникових комунікацій хочуть «гнучкості каналів зв’язку при мінімізації розгортання апаратного забезпечення для конкретного угруповання».
Наприклад, для військових літаків ВПС потребують послуги супутникового зв’язку, які є доступними у всьому світі та забезпечують високу швидкість передачі даних у будь-якій зоні без значних змін у конфігурації обладнання. AFRL хоче забезпечити постійну доступність та стійкість зв’язку, «незважаючи на можливі збої або погіршення якості, які можуть вплинути на будь-яке окреме угруповання».