13 червня фінська компанія ICEYE, світовий лідер у сфері постійного моніторингу за допомогою супутників для отримання радіолокаційних зображень і експерт із вирішення проблем природних катастроф, повідомила про успішне розширення свого угруповання чотирма новими супутниками з радаром із синтезованою апертурою (SAR). Запуск супутників було здійснено за посередництва німецької компанії Exolaunch в рамках місії спільного запуску Transporter-8 компанії SpaceX за допомогою РН Falcon-9, яка стартувала 12 червня о 21:35 UTC з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, США. Згідно з прес-релізом компанії ICEYE, кожен космічний апарат успішно встановив зв’язок і проходить початкові випробування. Нові супутники наступного покоління ICEYE можуть створювати зображення Землі з роздільною здатністю 50 см та супроводжуються випуском нового продукту даних під назвою Spot Fine. Цей новий режим візуалізації є першим із нового класу даних, що пропонуються за допомогою супутникової технології ICEYE Generation 3 (“Gen3”).
Розгорнуті супутники забезпечать додаткові можливості для зростаючого угруповання ICEYE та відкриють доступ до нових методів збирання SAR-даних, включаючи швидкий моніторинг невеликих змін на суші та морі, таким чином розширюючи лідерство ICEYE у галузі дистанційного SAR-зондування. Два із запущених супутників вироблено, ліцензовано та експлуатуватимуться ICEYE US, американською дочірньою компанією зі штаб-квартирою в Ірвайні, штат Каліфорнія.
«Команда ICEYE продовжує надавати результати [ДЗЗ] для наших клієнтів, які потребують надійних, частих і високоякісних даних про наш світ. Ми маємо честь допомагати у вирішенні проблем, які виникають через брак корисної інформації в багатьох галузях, – заявив Рафал Моджевскі, генеральний директор і співзасновник ICEYE. – З цим запуском і в подальшому, ми продовжуємо зростати та розвивати можливості нашого угруповання для задоволення потреб наших партнерів».
Супутники ICEYE Gen3 мають вдосконалення, які значно підвищать цінність SAR-даних ICEYE для різних варіантів використання. Нове покоління супутників містить удосконалений радар, який забезпечує суттєве покращення якості зображення, більш високу швидкість низхідного зв’язку для кращої підтримки гнучких колекцій зображень та кращу інтеграцію з глобальною мережею наземних станцій ICEYE.
Режим Spot Fine є значним кроком вперед для користувачів SAR-зображень і аналітиків. SAR-супутники освітлюють землю за допомогою мікрохвиль і створюють зображення з енергії, яка відбивається назад на супутник. SAR перевершує традиційне електрооптичне формування зображень для моніторингу та пошуку, оскільки воно забезпечує потужну можливість цілодобового створення зображень за будь-якої погоди. Завдяки режиму Spot Fine супутники ICEYE тепер можуть виявляти менші об’єкти на землі, що дає аналітикам більшу впевненість у висновках, зроблених на основі SAR-зображень. Перевага Spot Fine стосується як клієнтів, які споживають дані ICEYE, так і тих, хто купує супутники ICEYE.
Джон Картрайт, керівник відділу інформаційних продуктів ICEYE, каже: «Spot Fine означає те, що він відображає. Клієнти можуть розуміти сфери їхнього інтересу з дрібнішими деталями і, отже, отримувати кращу, надійнішу та ефективнішу інформацію про те, що відбувається на місці. SAR-зображення дозволяють точно виявляти об’єкти та особливості на землі. За допомогою Spot Fine форму, структуру та навіть зміни у цих об’єктах і особливостях можна легше ідентифікувати та охарактеризувати».
Технологія радіолокаційних супутникових зображень забезпечує видимість поверхні Землі як вночі, так і вдень і навіть крізь хмарний покрив. ICEYE пропонує важливе джерело інформації для потреб уряду та підприємств у таких секторах, як страхування, реагування на стихійні лиха та відновлення, морське судноплавство, національна безпека, гуманітарна допомога та моніторинг зміни клімату.
З 2018 року ICEYE розгорнула 27 супутників, включаючи як комерційно доступні, так і призначені для клієнтів місії. У 2023 році ICEYE планує запустити ще чотири SAR-супутники.