Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly Aerospace уклала з компанією L3Harris угоду на запуску трьох її супутників

5 вересня компанія Firefly Aerospace повідомила про укладання угоди з компанією L3Harris Technologies на запуск трьох місій на своїй ракеті Alpha.

Ракета Alpha компанії Firefly спроможна виводити на низьку навколоземну орбіту понад 1000 кг корисного навантаження. Запуски ракети здійснюються з бази космічних сил Ванденберг, Каліфорнія.

Космічний бізнес компанії L3Harris полягає у будівництві супутників для Міністерства оборони та розвідувального співтовариства США.

Угода з компанією Firefly передбачає три спеціальні запуски ракети-носія Alpha, заплановані на 2026 рік.

Три супутники розробляються та будуються компанією L3Harris за державним контрактом США вартістю $ 225 млн, повідомив представник компанії. «Ці корисні навантаження будуть запущені у рамках космічної місії національної безпеки», — заявили в компанії.

«Firefly має честь забезпечити потреби місії L3Harris, оскільки вони продовжують поставляти супутникові системи, які сприяють нашій національній безпеці», — сказав Білл Вебер, генеральний директор Firefly Aerospace, у прес-релізі 5 вересня.

Три місії будуть запущені з пускового майданчику SLC-2 компанії Firefly на базі космічних сил Ванденберг.

Б. Вебер сказав, що Firefly нарощує виробництво ракет Alpha на своєму ракетобудівному та випробувальному полігоні в Бріггсі, штат Техас, щоб забезпечувати державні та комерційні запуски, а також розширює свої потужності для продовження розробки нової ракети-носія середнього класу (Medium Launch Vehicle, MLV), запуск якої заплановано на 2025 рік.

Довідково: Перший запуск РН Alpha відбувся 3 вересня 2021 р. з бази космічних сил Ванденберг. Ракета несла близько 92 кг корисного навантаження – так звану Спеціальну місію прискорення досліджень та освіти (Dedicated Research and Educational Accelerator Mission, DREAM). Приблизно через 2,5 хвилини після старту ракета вибухнула. Пізніше компанія заявила, що ракета Alpha вийшла з ладу через зупинку одного з двигунів першої ступені через кілька секунд після старту.

Другий запуск був здійснений 1 жовтня 2022 р. також з бази космічних сил Ванденберг. Корисними навантаженнями були: навчальний супутник-кубсат 3U Teachers in Space (TIS)-Serenity, демонстраційний кубсат NASA 3U TechEdSat-15 та PicoBus, «буксир» компанії Libre Space Foundation, який мав доставити на орбіту п’ять піосателітів PocketQube. Компанія Firefly заявила, що запуск був успішним, однак замість запланованої орбіти висотою 300 км дані відстеження Космічних сил виявили об’єкти на орбітах 220 х 275 км. На початку жовтня всі запущені об’єкти увійшли в атмосферу та згоріли.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України