Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

США провели випробувальний запуск МБР Minuteman III

6 вересня о 05:26 UTC з бази космічних сил Ванденберг був здійснений випробувальний запуск неозброєної міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III.

Випробувальний запуск МБР проведений з метою перевірки безпеки, надійності, ефективності та готовності системи озброєння, повідомило Командування глобального удару ВПС США.

Навчальна боєголовка ракети, пролетівши близько 6 800 км, впала на американському полігоні в районі атола Кваджалейн (Маршаллові острови) у центральній частині Тихого океану.

За словами заступника командира підрозділу Delta 30 Космічних сил США полковника Браяна Тітуса, який керував пуском, «ці випробування продемонстрували готовність ядерних сил США та вселяють впевненість в ефективності національних засобів ядерного стримування».

Напередодні запуск анонсував офіційний представник МО США Пат Райдер. Зокрема, він уточнив, що випробування має плановий характер, воно було заплановане кількома роками раніше. Також він додав, що США заздалегідь повідомили росію про майбутній пуск відповідно до двосторонніх угод.

Minuteman III – твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета, що перебуває на озброєнні ЗС США з 1970 року. Дальність польоту ракети становить близько 9 500 км. Останні випробування цієї ракети були проведені 19 квітня 2023 року, пуск також здійснено з бази Ванденберг.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України