Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly Aerospace придбає компанію Spaceflight Inc.для розширення послуг на орбіті

8 червня компанія Firefly Aerospace оголосила про придбання компанії Spaceflight Inc., додавши послуги супутникового транспортування до свого бізнесу ракет-носіїв і космічних апаратів.

У заяві про придбання Firefly заявила, що придбання Spaceflight допоможе їй запропонувати «наскрізні» послуги космічного транспортування, які включають ракету-носій Alpha, місячний посадковий модуль Blue Ghost і транспортний засіб Space Utility Vehicle.

«Це придбання є результатом бізнес-плану Firefly щодо зміцнення компанії за рахунок органічного зростання на додаток до прискорення її можливостей за допомогою стратегічних придбань», — заявив Білл Вебер, виконавчий директор Firefly.

Умови придбання компанії не розголошують.

Компанія Spaceflight належала 50/50 партнерству японських компаній Mitsui & Co. і Yamasa Co. Компанія відома як лідер у організації запусків малих супутників на малих ракетах-носіях або як вторинних корисних навантажень на більших ракетах-носіях, розгорнувши понад 460 корисних навантажень. Spaceflight також розробила власну серію орбітальних транспортних засобів (Orbital Transfer Vehicles, OTV) під назвою Sherpa, використовуючи поєднання хімічних і електричних силових установок.

У 2022 році приватна інвестиційна компанія AE Industrial Partners (AEI) придбала компанію Firefly Aerospace після того, як український підприємець Макс Поляков, який придбав активи колишньої Firefly Space Systems після банкрутства у 2017 році, був змушений федеральним урядом продати свою частку. У березні 2022 року AEI очолила інвестиційний раунд серії B вартістю $ 75 у Firefly, а у вересні запросив Вебера на посаду виконавчого директора.

Компанія Firefly готується до третього запуску своєї ракети Alpha в рамках місії Victus Nox, оперативного запуску супутника на замовлення Космічних сил США. Місія Victus Nox полягає у демонстрації підготовки ракети до запуску за викликом всього за 24 години.

У серпні 2022 року Firefly оголосила про партнерство з корпорацією Northrop Grumman для розробки нового першого ступеня для ракети Antares компанії Northrop із використанням двигунів, які розробляє Firefly. Компанії планують запропонувати нову ракету під назвою MLV Космічним силам США для участі в конкурсі 3-го етапу Національної програми космічної безпеки (National Security Space Launch /NSSL/ Phase 3).

Компанія отримала два контракти NASA через програму агентства Commercial Lunar Payload Services для місій посадкових апаратів на Місяць з використанням посадкового модуля Blue Ghost. Перша місія запланована на 2024 рік, а друга, у які Firefly має вивести космічний апарат на місячну орбіту та приземлиться на зворотному боці Місяця, — на 2026 рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України