7 грудня консалтингова компанія Euroconsult представила свій новий аналітичний звіт за 2021 рік «Супутники, що будуються та мають бути запущені» (“Satellites to be Built & Launched”).
У представленому звіті проаналізовані перспективи супутникового ринку з врахуванням впливу пандемії, що демонструє ознаки затихання. Після двох років рекордних запусків супутників Euroconsult підтверджує перехід до нової інженерної та бізнес-парадигми для космічної галузі, яка полягає у швидкому зростанні угруповань малих супутників та зростаючій діяльності урядів в усьому світі.
Euroconsult прогнозує, що у найближчі десять років буде запущено 17 000 супутників, що стане чотириразовим збільшенням у порівнянні з минулим десятиліттям. Це зростання відображає структурні зміни у всій космічній екосистемі та говорить про обмежений та короткостроковий вплив пандемії.
Відмічається тенденція швидкого розгортання комерційних супутникових мега-угруповань широкосмугового зв’язку та нових угруповань для спостереження Землі в реальному часі. Історичні космічні держави інвестують у нові супутникові програми (зокрема, у системи контролю та аналізу космічної обстановки в інтересах безпеки /Space Security Awareness/), і все більше країн інвестують у свої перші діючі супутникові системи – телекомунікаційні, ДЗЗ або дослідження космосу.
У новій редакції прогнозу супутникового ринку Euroconsult розглянуто близько 170 проєктів, з яких 110 — проєкти комерційних компаній.
У той час як угруповання OneWeb, Starlink, Gwo Wang, Kuiper і Lightspeed становитимуть 58% із 17 000 супутників, що будуть запущені, вони становитимуть лише 10% доходів від виробництва та запуску супутників космічної галузі. У звіті визначено дві причини, які пояснюють цю різницю: економія від масштабу виробництва супутників та різке зниження цін на запуск.