Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab виведе на орбіту три SAR-супутники японської компанії Synspective

7 грудня компанія Rocket Lab USA, Inc. об’явила про укладання угоди з японською компанією Synspective Inc., що спеціалізується на наданні супутникових даних та аналітичних рішень на основі інформації від супутників-радарів із синтезованою апертурою (Synthetic Aperture Radar, SAR), на виконання трьох запусків на своєї ракеті-носії Electron.

Запуски місій заплановані з Ракетного комплексу № 1 компанії у Новій Зеландії, перших двох у 2022 році, а третьої – у 2023 році. Кожна місія буде розгортати один супутник StriX, розширюючи угруповання SAR-супутників компанії Synspective, створене для отримання зображень, які дозволяють виявляти міліметрові зсуви на поверхні Землі, незалежно від погодних умов та в будь-який час доби.

Угода на нові запуски укладена після успішного запуску Rocket Lab в інтересах Synspective в грудні 2020 року. У місії під назвою “The Owl’s Night Begins” («Ніч Сови починається»), ракета-носій Electron компанії Rocket Lab вивела на орбіту супутник StriX-α – перший космічний апарат у запланованому Synspective угрупованні з більше ніж 30 супутників SAR, призначених для щоденного збору даних для підтримки планування міського розвитку, моніторингу будівництва та інфраструктури, а також реагування на стихійні лиха.

Особливістю місії «The Owl’s Night Begins» стало виконання маневру додаткового ступеню Kick Stage з метою захисту супутника StriX від радіаційного впливу сонця. У запланованих місіях ступень Kick Stage знову виконає захисний маневр. Супутники StriX будуть єдиним корисним навантаженням на борту ракет Electron.

Компанія Synspective планувала запустити свій другий супутник, StriX-β, ракетою «Союз-2» у 2021 році, але через зміни в графіку запусків ракети відмовилась від цього.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України