Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія CesiumAstro постачатиме комунікаційне корисне навантаженнядля супутників Агентства космічного розвитку Космічних сил США

CesiumAstro, компанія, яка спеціалізується на комунікаційних технологіях для супутників і літаків, постачатиме корисне навантаження радіочастотного зв’язку з активною фазованою антенною решіткою (Active Electronically Scanned Array, AESA) Vireo для військових супутників США, побудованих компанією Raytheon Technologies.

Raytheon виробляє супутники з датчиками виявлення ракет для рівня відстеження (Tracking Layer) низькоорбітального угруповання, яке розгортає Агентство космічного розвитку (Space Development Agency, SDA) Космічних сил США.

Компанія CesiumAstro, що базується в Остіні, штат Техас, оголосила 4 травня, що надасть корисні навантаження радіочастотного зв’язку в Ka-діапазоні для інтеграції в 7 супутників, які будуть частиною траншу 1 рівня відстеження SDA. Супутники рівня відстеження будуть з’єднані через оптичні канали зв’язку в космосі з супутниками сітчастої комунікаційної мережі транспортного рівня (Transport Layer).

Раніше цього року SDA уклало з Raytheon контракт вартістю $ 250 млн на 7 супутників, які мають бути поставлені у 2025 році.

Засновник і генеральний директор CesiumAstro Шей Сабріпур (Shey Sabripour) сказав, що угода з Raytheon знаменує собою важливу віху для компанії, оскільки вона підтверджує підхід компанії до комерціалізації технологій фазованих решіток, які традиційно були дуже індивідуальними та високовартісними.

Сабріпур заснував CesiumAstro в 2017 році після трьох десятиліть кар’єри в Lockheed Martin і Firefly Aerospace. Стартап, що фінансується венчурним капіталом, має близько 140 співробітників і на сьогодні залучив понад $ 90 млн інвестицій.

За словами Сабріпура, багатопроменева комунікаційна антена Vireo, оскільки вона управляється електронно, дозволить SDA легше розподіляти супутникову пропускну здатність Ka-діапазону для користувачів у всьому світі. Це суттєве оновлення застарілих однопроменевих систем, оптимізованих для підключення до окремих статичних наземних станцій. «Ви можете направити промінь туди, де знаходяться користувачі», – сказав він.

За словами Сабріпура, CesiumAstro пропонує своє корисне навантаження радіочастотного зв’язку з активною фазованою антенною решіткою іншим оборонним підрядникам, які планують конкурувати за контракти SDA на закупівлю супутників. Він зазначив, що найбільші оборонні фірми країни протягом десятиліть розробляли передові технології фазованих решіток, але більшість продуктів дуже індивідуальні та занадто високовартісні для комерційного використання.

«Ми розробили систему, яка є універсальною, – сказав він. – У деяких випадках розробка індивідуальної фазованої решітки для корабля, літака чи супутника може коштувати сотні мільйонів доларів. Ми хотіли створити програмно-визначену систему, яку можна було б масштабувати до різних платформ і складати, як цеглинки Lego».

Коли Raytheon отримає свої корисні навантаження, «вони вийдуть прямо з коробки, і вони зможуть підключити їх до своїх супутників без необхідності мати команду докторів наук, які знають, як цим користуватися», – сказав Сабріпур.

CesiumAstro нещодавно виграла контракт SDA на $ 5 млн на розробку активної антенної решітки з електронним скануванням, яка може підтримувати військову тактичну мережу передачі даних Link 16.

Мережа Link 16 десятиліттями використовувалася військовими США та їхніми союзниками для безпечного обміну даними. Мережа прямої видимості ніколи не поширювалася в космос, поки SDA не вирішило додати корисне навантаження Link 16 до своїх супутників транспортного рівня. Військово-повітряні сили також планують продемонструвати Link 16 з космосу під час майбутнього експерименту.

Сабріпур сказав, що компанія планує доставити SDA прототип антени до літа або осені 2024 року. «SDA вважає, що активні фазовані решітки забезпечують можливості, необхідні для майбутнього», – сказав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України