Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія CACI нарощує виробництво оптичних терміналів зв’язку між супутниками на низькій навколоземній орбіті

Протягом наступних кількох місяців CACI поставить 40 терміналів оптичного зв’язку для супутників Blackjack Управління перспективних дослідницьких проектів МО США (DARPA).

Термінали виробляються в рамках контракту DARPA вартістю $ 16,3 млн, укладеного в 2020 році з каліфорнійською компанією SA Photonics, яку CACI придбала наприкінці минулого року за $ 275 млн.

Оптичні термінали використовуватимуться для обміну даними між супутниками на орбіті.

Компанія CACI, великий оборонний підрядник, що базується в Рестоні, штат Вірджинія, виробляє передові системи лазерного зв’язку вищого класу, призначених для більш високих орбіт та жорсткіших радіаційних умов, для NASA та спецслужб. CACI придбала SA Photonics з метою виходу на військові та комерційні ринки невеликих та недорогих оптичних терміналів для використання на низькій навколоземній орбіті.

Компанія розширює виробничі потужності у Флориді, щоб виробляти кількасот оптичних терміналів на рік. Перша партія терміналів для DARPA буде готова цього літа до інтеграції із супутниковими шинами Blackjack виробництва Blue Canyon Technologies. Супутники будуть готові до запуску цієї осені.

Супутникове угруповання Blackjack – це експеримент, що має продемонструвати можливості малих супутників на низькій навколоземній орбіті у забезпеченні військового зв’язку, попередження про ракетний напад та навігацію.

Оптичні термінали виробництва SA Photonics вже перебувають у космосі у рамках демонстрації DARPA під назвою Mandrake 2. 30 червня минулого року на замовлення DARPA компанією SpaceX було виведено на орбіту два малих супутники з метою перевірки технології оптичного міжсупутникового зв’язку в рамках підготовки до запуску супутників Blackjack.

28 січня представник DARPA заявив, що супутники Mandrake 2 «залишаються працездатними, і випробування продовжуються».

Першу партію супутників Blackjack планується вивести на орбіту цієї осені за допомогою компанії SpaceX.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України