Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin рекламує можливості розроблюваного космічного буксира Blue Ring

У жовтні минулого року компанія публічно оголосила про свій космічний буксир Blue Ring, який, за її словами, надаватиме широкий спектр послуг «космічної логістики та доставки» з навколоземної орбіти у навколомісячний простір та за його межі. Компанія натякала на розробку космічного буксира щонайменше за рік до цього оголошення.

У жовтневому оголошенні було мало подробиць про технічні можливості Blue Ring, але керівник компанії заявив, що до буксира існує великий інтерес. «Ми виводимо Blue Ring на ринок для виконання безлічі завдань, які починають виникати у сфері національної безпеки, цивільній і, зрештою, комерційній сферах», – сказав Ларс Хоффман, віце-президент з продажу послуг для національної безпеки компанії Blue Origin, у презентації на конференції SpaceCom 1 лютого.

Blue Ring, за його словами, має 12 стикувальних портів, кожен з яких може вмістити корисні навантаження вагою до 500 кг. Верхня палуба космічного корабля може перевозити корисні навантаження вагою до двох з половиною тонн. Космічний апарат здатний забезпечити дельта V, або швидкість орбітального маневру, у 3,0 км/с, щоб маневрувати для досягнення різних орбіт.

За словами Ларса Хоффмана, основна місія Blue Ring полягає у розгортанні супутників на орбітах, але апарат також може використовуватись як платформа для розміщення додаткових корисних навантажень з початковим розрахунковим терміном служби від трьох до п’яти років.

Порти на Blue Ring можна використовувати для реалізації додаткових можливостей. Одним із прикладів, який він навів, є роботизовані маніпулятори для підтримки обслуговування в космосі. «Ми розглядаємо це як розширену можливість» – сказав Ларс Хоффман.

За його словами, Blue Ring можна дозаправляти на орбіті та використовувати для дозаправки інших космічних апаратів, хоча він не розкрив, яке паливо використовує цей корабель. «Він може діяти як заправний пункт, якщо хочете, куди космічні кораблі можуть прилітати, підключатися і заправлятися, або ми можемо полетіти до більшого космічного корабля і стати дозаправником цього космічного корабля, – сказав він. – Цілком можливо, що один Blue Ring заправить інший Blue Ring».

«Гнучкість космічного буксира – це його сила, – стверджував Ларс Хоффман. – Це справді багатоцільовий апарат, і ми хочемо його запропонувати саме таким чином».

Blue Origin публічно не розкрила ні клієнтів Blue Ring, ні дату запуску першого космічного апарата, але Ларс Хоффман повідомив, що компанія вела переговори з потенційними користувачами, зокрема, під час конференції. «Ми хотіли б провести більш детальні обговорення з потенційними клієнтами. На конференції цього тижня ми мали багато справ».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України