10 листопада японська компанія Astroscale та Міністерство інновацій і зайнятості Нової Зеландії підписали Меморандум про взаєморозуміння, який включає спільний проєкт з вивчення того, як один обслуговуючий космічний апарат може видаляти до трьох об’єктів сміття за одну місію.
За словами технічного директора компанії Astroscale Майка Ліндсея (Mike Lindsay), місія з активного видалення уламків із кількома об’єктами є справді складною, через необхідність ідентифікувати кілька об’єктів на різних орбітах у межах досяжності обслуговуючого космічного апарата. «У вас є певна кількість палива на борту і відповідно визначений час до того, як ваш космічний апарат застаріє, тому пошук цих оптимальних рішень стане ключовою частиною можливості вирішення цієї проблеми».
Компанія Astroscale проведе дослідження разом з компанією Rocket Lab та Оклендським космічним інститутом Te Pūnaha Ātea, вивчаючи як технічні, так і фінансово-економічні питання. Проєкт може включати використання супутникової шини Photon, розробленої компанією Rocket Lab для підтримки місій з видалення сміття. «Ми зацікавлені в її здатності забезпечити велику тягу та великий імпульс для видалення сміття», – сказав Майк Ліндсей.
Цей проєкт є частиною зусиль уряду Нової Зеландії з диверсифікації своєї космічної діяльності, що виходить за рамки його первісної та найбільш помітної ролі як регулюючого органу для Rocket Lab, з особливим упором як на наземне, так і на космічне середовище.