Приватна аерокосмічна компанія Astra Space, що займається розробкою малих ракет-носіїв, подала заявку до Федеральної комісії зв’язку США (FCC) на розгортання орбітального супутникового угруповання з більш ніж 13 600 апаратів і призначеного для надання послуг широкосмугового доступу в інтернет. Передбачається, що супутники працюватимуть у V-діапазоні та розмістяться на низькій навколоземній орбіті для забезпечення глобального покриття Землі.
«Сузір’я Astra забезпечить глобальний безпечний зв’язок із високою пропускною спроможністю для надання телекомунікаційних послуг, забезпечення роботи програм з охорони навколишнього середовища та природних ресурсів, а також виконання завдань національної безпеки. Враховуючи фінансування, отримане завдяки недавньому публічному розміщенню акцій, можливості вертикально інтегрованого запуску, а також досвід проєктування та експлуатації космічних систем, Astra має гарні можливості для розвитку цього проєкту та впровадження нових космічних послуг, включаючи рішення в галузі зв’язку, при збереженні безпечного космічного середовища, ефективному використанні спектру та відсутності радіочастотних перешкод», – йдеться у повідомленні Astra.
На початковому етапі компанія має намір вивести 40 супутників зв’язку на орбіту заввишки 700 км. Після початку тестування супутникової системи Astra планує доставити до космічного простору ще 2 296 супутників на сонячно-синхронні орбіти та орбіти із середнім кутом нахилу на висотах від 690 до 700 км. Після цього планується розпочати надання комерційних послуг. У заключній стадії ще 11 284 апарати вирушать на орбіти висотою від 380 до 400 км і забезпечать додаткову ємність мережі. У заявці не вказується розмір та характеристики супутників, але зазначається, що вони будуть вироблятися власними силами Astra і для їх запуску компанія має намір використовувати власні невеликі ракети, кожна з яких зможе виводити на орбіту по два апарати. Також не виключається можливість використання ракет-носіїв сторонніх виробників.