Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Arianespace підписала меморандуми про взаєморозумінняз компаніями Dark, Orbex та PLD Space

13 червня французька компанія Arianespace, що надає послуги космічних запусків на РН Ariane і Vega, повідомила про підписання трьох меморандумів про взаєморозуміння з компаніями, що розробляють ракети для запусків малих супутників – Dark, Orbex і PLD Space. Меморандуми підписані з метою опрацювання можливого співробітництва для задоволення вимог своїх клієнтів.

Arianespace відмітила, що ринок запусків малих супутників на даний час відчуває підйом, і він висуває різноманітні вимоги та рішення, деякі з яких орієнтовані на дуже специфічні орбіти. Навіть якщо більша частина цього ринку може бути задоволена спільними запусками на ракетах Ariane 6 і Vega C, мікро- та міні-пускові установки можуть доповнити арсенал Arianespace з надання інноваційних технологічних послуг новим клієнтам.

Dark — французька компанія, яка розробляє багатофункціональну платформу, здатну виводити до 300 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км. Її рішення базується на ракеті, що запускається у повітрі, з літака, що дозволяє здійснювати запуски з аеропортів. Перший запуск платформи Dark maiden запланований на 2028 рік.

Orbex – європейська компанія, що базується у Шотландії і розробляє малу ракету Prime з багаторазовим першим ступенем, яка зможе виводити на низьку навколоземну орбіту супутники вагою до 200 кг. Ця пускова установка оснащена надрукованими на 3D-принтері ракетними двигунами, які використовують поновлюване біопропанове паливо для обмеження викидів вуглецю. Orbex працює з космодрому Сазерленд у Шотландії. Перший запуск запланований на кінець 2024 року.

PLD Space – іспанська компанія, яка розробляє малу ракету MIURA 5 також з багаторазовим першим ступенем. Ця ракета призначена для виведення малих супутників вагою до 540 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою до 500 км. PLD Space планує запускати свою ракету з випробувального центу El Arenosillo в Іспанії та з Європейського космодрому у Французькій Гвіані. Перший запуск MIURA 5 запланований на кінець 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України