Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ABL Space Systems завершує приймальні випробування верхнього ступеня ракети RS1

Компанія ABL Space Systems завершила випробування другого ступеня своєї малої ракети-носія через чотири місяці після того, як попередня версія ступеня була знищена в результаті випробування.

У відео, опублікованому 16 травня, компанія заявила, що завершила приймальні випробування другого ступеня своєї ракети RS1 на випробувальному полігоні в Мохаве, штат Каліфорнія, включаючи випробування на статичний вогонь. Після цього компанія відправила ступінь на свою стартову площадку в Кадьяк, Аляска.

Компанія проводила подібні випробування другого ступеня своєї ракети в Мохаве 19 січня, коли ступінь був зруйнований в результаті того, що компанія назвала «аномалією тестування». Пізніше компанія заявила, що двигун E2 ступеня зазнав важкого запуску, коли потік палива та рідини для запалювання в двигуні не дозволяв поступово збільшувати енергію, а натомість відбулося різке зростання. Це спричинило пожежу біля основи ступеня, що призвело до повної відмови приблизно через 20 секунд.

За словами президента ABL Space Systems Дена П’ємонта (Dan Piemont), компанія використала цей інцидент як «чудову можливість» продемонструвати, як швидко вона може побудувати та протестувати ступінь. Компанія побудувала ступінь самостійно за три тижні, після чого було проведено конструктивні випробування. Спочатку було проведено окремі випробування двигуна E2, перш ніж інтегрований ступінь пройшов чотиритижневу кампанію приймальних випробувань.

До січневої аварії компанія планувала перший запуск ракети RS1, здатної вивести на низьку навколоземну орбіту до 1350 кг за ціною $ 12 млн, на початку року. Незабаром після аварії компанія оцінила затримку своїх планів у три місяці. Після недавніх приймальних випробувань П’ємонт заявив, що компанія зараз націлена на «початок літа» для свого першого запуску, очікуючи завершення приймальних випробувань першого ступеня ракети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України