Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Командувач Космічних сил США заявив, що «космос став зоною конкуренції між великими державами»

12 вересня у виступі на Аерокосмічній та кібер-конференції, організованій Асоціацією повітряних і космічних сил США (Air & Space Forces Association’s Air, Space & Cyber Conference) командувач Космічних сил США генерал Ченс Зальцман заявив, що «космос все частіше стає місцем військової конкуренції».

Генерал Зальцман зазначив, що, оскільки наддержави світу змагаються за контроль над космосом, потреба у Космічних силах є гострішою, ніж будь-коли раніше.

«Космос на даний час є більш оспорюваним, ніж у будь-який інший момент в історії», — сказав Зальцман. «Через це були створені Космічних сил США — вид збройних сил, зосереджений на реагуванні на виклики, з якими ми стикаємося у космічній сфері. Ми були створені для цієї нової космічної ери — ери, яка все більше характеризується конкуренцією великих держав».

Зальцман використав приклад триваючого вторгнення росії в Україну, щоб пояснити, чому потрібен окремий вид збройних сил, який займатиметься захистом національних активів у космосі, таких як навігаційні системи GPS, супутники зв’язку та системи раннього попередження про пуски ракет.

«Ми живемо в складні стратегічні часи, і космос є критично важливим у цій точці перелому», — сказав він. «Конфлікт в Україні чітко дав зрозуміти: доступ до космосу та його використання є фундаментальними у сучасній війні. Також зрозуміло, що технології самі по собі не є силою. Йдеться про готовність сил, які використовують ці технології».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України