Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Канада розробляє ровер для дослідження Місяця

Канадське космічне агентство (CSA) готується до запуску власного ровера для дослідження полярної області Місяця протягом наступних п’яти років. Дві канадські компанії, MDA та Canadensys, були обрані для розробки концепцій місяцеходу.

Місія продемонструє ключові технології та проведе значущі наукові експерименти. Місяцехід матиме щонайменше два наукових інструменти. Його місія буде спрямована на збір зображень, вимірювань і даних на поверхні Місяця, а також на перевірку здатності ровера пережити ніч на Місяці. Місячні ночі, які тривають близько 14 земних діб, надзвичайно холодні та темні, що створює серйозну технологічну проблему.

Компанія MDA Ltd., провідний постачальник передових технологій і послуг для швидко зростаючої глобальної космічної індустрії, 11 листопада оголосила про підписання контракту з CSA на виконання фази А початкового дослідження проєкту для місії канадського ровера на Місяць.

За повідомленням компанії, в рамках Програми прискорення місячних досліджень (Lunar Exploration Accelerator Program, LEAP) CSA місяцехід буде просувати вісім ключових технологій, які є основоположними блоками для будівництва планетарних роверів, включаючи мобільність, комунікації, термоконтроль для забезпечення працездатності в умовах місячної ночі, виробництво та зберігання електроенергії, а також напівавтономні та автономні операції.

В рамках розробки проєкту MDA буде співпрацювати зі спеціалістами канадських малих і середніх підприємств, а також науковими і академічними експертами Канади для створення технологій та можливостей, які будуть використовуватися в майбутніх комерційних місіях поставок на Місяць.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України