28 червня видання Japan News повідомило, що Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планує вивести на орбіту два мікросупутники у другому запуску своєї ракети H3 після невдалої спроби запуску першої ракети H3 у березні. JAXA повідомило про це на зустрічі експертів, організованій Міністерством освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії 27 червня.
Основним корисним навантаженням у другому запуску ракети H3 буде макет супутника (імітатор корисного навантаження), але на борту також будуть два мікросупутники.
Один із супутників, CE-SAT-1E, оснащений датчиком, здатним робити знімки у видимому спектрі, як звичайна камера. Мікросупутник важить близько 50 кг і був розроблений компанією Canon Electronics Inc. Супутник виконуватиме функцію екстреного спостереження наслідків стихійних лих, яку планував виконувати супутник ДЗЗ Daichi-3, який був втрачений у невдалому запуску першої ракети H3.
Інший супутник, TIRSAT, розроблений компанією Japan Space Systems. Він буде оснащений датчиком для виявлення інфрачервоних випромінювань і зможе спостерігати за температурою поверхні Землі та морської води.
Дату другого запуску буде визначено за результатами розслідування причин невдачі першого запуску.
Перша ракета H3 була знищена за командою з центру управління, оскільки її двигун другого ступеня не запустився. Ракета впала в океан разом з корисним навантаженням – супутником Daichi-3.
Ракета H3 є японською ракетою-носієм наступного покоління важкої вантажопідйомності, яка прийшла на зміну ракеті H-2A, яка експлуатується на даний час. Основною метою розробки ракети є забезпечення гарантованого доступу Японії до космосу шляхом створення надійних засобів запуску.
JAXA планує запускати ракету H3 приблизно 6 разів на рік протягом наступних 20 років. Для досягнення цієї мети JAXA прагне укласти контракти на запуски з урядом та приватними компаніями-власниками комерційних супутників.
Позиціонуючи ракету H3 як зручний і надійний варіант, JAXA прагне привернути увагу всього світу.
JAXA прагне стати ключовим гравцем у космічній індустрії, що розвивається, пропонуючи надійні та ефективні послуги запуску і сприяючи глобальному дослідженню космосу та ринкам розгортання супутників. Поки триває розслідування першого невдалого запуску ракети H3, JAXA продовжує працювати над вирішенням технічних проблем і просувати зусилля Японії в дослідженні космосу.
Ракету H3, першу нову серію Японії за більш ніж 22 роки, побудували JAXA та компанія Mitsubishi Heavy Industries за $ 1,47 млрд як наступницю ракети H-2A.
Майбутній запуск із двома мікросупутниками стане значним кроком до становлення ракети H3 як надійної робочої системи для космічних місій.