Індійська організація космічних досліджень (ISRO) наступного тижня планує запустити місію Chandrayaan-3, яка передбачає посадку на Місяць і розгортання місяцеходу.
6 липня ISRO оголосила, що обладнання Chandrayaan-3 було встановлено у свою капсулу та з’єднане із ракетою-носителем (LVM-3), яка доставить його в космос. Старт із космічного центру імені Сатіша Давана заплановано на 14 липня о 09:05 UTC.
Надзвичайно економічна місія вартістю $ 74,5 млн має приземлитися біля південного полюса Місяця в серпні. З нахиленого відсіку посадковий модуль розгорне 26-кілограмовий місяцехід, оснащений приладами, включаючи рентгенівський спектрометр альфа-частинок (APXS) і лазерно-індукований спектроскоп (LIBS).
Посадковий модуль містить акселерометр, лазерний висотомір, доплерівський вимірювач швидкості, датчики зірок, датчик приземлення, прилади для уникнення небезпеки та визначення позиції, інше обладнання.
Силовий модуль, який перенесе місяцехід і посадковий модуль до Місяця, залишатиметься на 100-кілометровій місячній орбіті, де він працюватиме як ретранслятор зв’язку, укомплектований корисним навантаженням, яке забезпечить дослідження спектральних та поляриметричних вимірювань Землі на відстані приблизно від 362 000 до 405 000 км.
ISRO визначило для місії три досить прості цілі: безпечна та м’яка посадка на Місяць; демонстрація місяцеходу, який рухається поверхнею Місяця; і проведення визначених експериментів протягом 14 земних днів.
Індія спробувала виконати подібну місію, Chandrayaan-2, у 2019 році. Збій у програмному забезпеченні спричинив аварію посадкового модуля під час спроби приземлення.
Лише три країни – США, росія і Китай – успішно висадили місії на Місяць.