Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ISRO готова до запуску першої місії до Сонця

29 серпня міністр науки та технологій Індії доктор Джитендра Сінгх заявив, що після здійснення успішної місії Chandrayaan Індія готова до першої місії «Aditya-L1» до Сонця, яку Індійська організація космічних досліджень (ISRO) вже готова запустити. Запуск місії, швидше за все, відбудеться 2 вересня.

Д-р Джітендра Сінгх зазначив, що в той час, як весь світ святкує індійську місію Chandrayaan, інтерес до місії до Сонця також зріс у рази.

Віддаючи повну заслугу прем’єр-міністру Індії Шрі Нарендра Моді, міністр сказав, що все це було б неможливо, якби прем’єр-міністр не прийняв сміливе новаторське рішення звільнити космічний сектор Індії від пут минулого, чого жоден попередній уряд не зробив. У результаті сьогодні, за його словами, протягом короткого періоду в 4 роки фінансові ресурси ISRO зросли, кількість стартапів зросла з 4 до 150, а довіра до індійської системи запуску супутників раптово зросла настільки високо, що від запуску європейських супутників Індія заробила понад € 260 млн, а від запуску американського супутника – понад $ 150 млн.

Саме тому, що прем’єр-міністр Моді підняв повагу наукового співтовариства, сказав доктор Джітендра Сінгх, сьогодні ми маємо впевненість і переконання запустити першу в історії космічну місію до Сонця.

Космічна місія Aditya-L1, як пояснив доктор Джітендра Сінгх, використовуватиме ракету-носій Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV) із сімома корисними навантаженнями. Космічний апарат буде виведений на гало-орбіту навколо точки Лагранжа-1 (L1) системи Сонце-Земля, яка знаходиться приблизно в 1,5 млн км від Землі. Апарат, розміщений на гало-орбіті, матиме головну перевагу безперервного спостереження Сонця без жодних затемнень, додав він.

Доктор Джітендра Сінгх сказав, що після місії на Марс і Місяць Aditya L-1 стане третьою подібною місією. Ця місія досліджуватиме джерела сонячної енергії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України