Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанська компанія PLD Space готується до першого тестового запуску своєї ракети Miura 1

Іспанський стартап PLD Space планує здійснити суборбітальний запуск своєї малої орбітальної ракети-носія до кінця місяця з метою перевірки технології.

18 травня PLD Space повідомила, що провела випробування із запуском двигуна своєї ракети Miura 1 на майданчику в Ель-Ареносільо, місці на узбережжі на південному заході Іспанії, яким керує урядовий Національний інститут аерокосмічних технологій (INTA). Під час тесту на ракеті Miura 1 було запущено двигун на повну потужність протягом 5 секунд, щоб підтвердити, що він працює належним чином.

Випробування відкриває шлях для суборбітального запуску Miura 1 у період, схвалений INTA, який триває до 31 травня. Компанія заявила, що не може розкрити конкретну дату запуску, посилаючись на безпеку, погоду та «динаміку, пов’язану з операціями запуску». Компанія також повідомила, що після визначення дати після завершення перевірки INTA вона оголосить про це не пізніше ніж за 48 годин.

Miura 1 є ракетою-демонстратором технологій для Miura 5, малої ракети-носія, яку компанія розробляє і яка буде здатна виводити на орбіту до 500 кг починаючи з 2025 року.

Компанія не оголосила конкретних даних, таких як висота або час польоту, для запуску Miura 1. На сайті компанії зазначено, що ракета здатна подолати до 150 км за 12 хвилин польоту.

PLD Space є однією з кількох європейських компаній, що працюють над малими ракетами-носіями. Деякі з цих компаній планують свої перші орбітальні запуски вже наприкінці цього року, перед PLD Space.

Це добре для компанії. «Для нас не надто важливо бути першим у Європі, хто запустив ракету в космос», — сказав Рауль Верду, директор з розвитку бізнесу PLD Space, на конференції в лютому. «Наше бачення полягає в тому, щоб досягти успіху в наступному десятилітті, тому що це матиме значення».

На сьогодні PLD Space залучила € 60 млн інвестицій. У березні компанія заявила, що працює над інвестиційним раундом серії C в розмірі € 150 млн, який забезпечить розробку Miura 5 і початок комерційної експлуатації.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України