Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Держдеп США заявляє, що запуск північнокорейського супутника порушує санкції ООН і матиме наслідки

Очікуваний запуск Північною Кореєю заявленого супутника порушить численні міжнародні санкції, які забороняють використання будь-яких технологій балістичних ракет цією країною, заявив 17 травня речник Державного департаменту США.

Речник Держдепу Ведант Патель (Vedant Patel) також сказав, що Сполучені Штати вживуть необхідних заходів, щоб притягнути Північну Корею до відповідальності, якщо Пхеньян вирішить продовжити запланований запуск.

«Будь-який запуск КНДР, що використовує технологію балістичних ракет, також включатиме космічні ракети-носії (space launch vehicles, SLV), які використовуються для запуску супутника в космос, і це порушуватиме численні резолюції Ради Безпеки ООН», — сказав речник на щоденному прес-брифінгу, відповідаючи на запитання, чи мають США виявлені ознаки запуску.

17 травня державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що Кім Чен Ин оглянув те, що країна називає військовим розвідувальним супутником, і дав зелене світло для наступного плану дій, додавши, що супутник тепер готовий до запуску.

«Ми дуже чітко заявили, що закликаємо КНДР утриматися від подальшої загрозливої діяльності та закликаємо Пхеньян до серйозної та стійкої дипломатії», — сказав Патель.

«Ми також дуже чітко заявили про нашу непохитну відданість денуклеаризації Корейського півострова, а також прагнемо до діалогу з Пхеньяном без попередніх умов», — додав він.

Представник департаменту заявив, що США працюватимуть над тим, щоб притягнути Північну Корею до відповідальності, наполягаючи на тому, що країна має для цього всі відповідні засоби.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України