Провідні університети Ірану та росії розпочали реалізацію спільного проєкту зі створення дослідницького космічного апарата.
В інтерв’ю Агентству новин Tasnim (напівофіційне інформаційне агентство Ірану, пов’язане з Корпусом вартових ісламської революції) президент Тегеранського університету повідомив, що академічний центр нещодавно підписав угоду з Московським державним університетом про розробку дослідницького космічного апарата протягом двох років.
Мохаммад Мокімі зазначив, що реалізація проєкту стартувала, створено робочу групу та розпочато наукову діяльність, пов’язану зі спільним проєктом.
За його словами, в науково-дослідному відділі Тегеранського університету також створено секретаріат для нагляду за проєктом. Він також зазначив, що віце-президент Ірану доручив Планово-бюджетній організації Ірану профінансувати частину спільного проєкту.
За оцінкою агентства Tasnim, в останні роки відносини між Іраном і росією розвиваються у всіх сферах, від торгівлі до військових угод, а також у космічній сфері. У серпні 2022 року Іран відправив на орбіту свій вітчизняний супутник ДЗЗ Khayyam за допомогою російської ракети «Союз», запущеної з космодрому «Байконур» у Казахстані. Крім стратегічного співробітництва з росією, країною з розвиненою космічною галуззю, Іран планує вдосконалювати свої внутрішні космічні технології, заявив після запуску міністр зв’язку та інформаційних технологій Ірану Еса Зарепур.