Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Уганда планує запуск супутника військового призначення

10 вересня інтернет-видання All Africa повідомило, що президент Уганди Йовері Мусевені на церемонії випуску офіцерів Народної оборони Уганди (UPDF) у Військовій академії Уганди заявив про наміри запустити супутник для забезпечення військових та охоронних операцій.

За словами президента Мусевені, «армія Уганди нарощує свій потенціал, щоб протистояти сучасним загрозам. Запуск супутника, який, як очікується, стане очіма для військових, посилить наше розуміння загроз безпеці. На даний час ми працюємо над запуском супутника».

Передбачається, що запуск супутника дозволить UPDF отримувати покращені дані спостереження своєї території, а також контролювати прикордонні території, відстежувати потенційні загрози та ефективніше реагувати на них.

Довідково: На даний час Уганда має на орбіті супутник PearlAfricaSat-1, кубсат 1U, побудований у співпраці з Технологічним інститутом Кюсю, Японія. СупутникДЗЗ обладнаний багатоспектральною камерою з просторовим розрізненням 20 м. Він призначений для надання даних для прогнозування погоди, картографування земель, водойм і корисних копалин, моніторингу сільського господарства, запобігання катастрофам, планування інфраструктури та безпеки кордонів.

Супутник PearlAfricaSat-1 був доставлений на МКС 7 листопада 2022 року на вантажному кораблі Cygnus та запущений на орбіту з японського модуля Kibo 2 грудня 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України