Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран планує запуски семи супутників до березня 2023 року

16 травня Іранське космічне агентство об’явило, що матиме сім супутників власного виробництва, які будуть запущені до кінця іранського календарного року, що закінчується 20 березня 2023 року.

Голова агентства Хасан Саларі (Hassan Salariyeh) повідомив, що супутники будуть готові до запуску, якщо підприємства-виробники виконають укладені угоди.

Серед вже готових до запуску супутників Х.Саларі назвав супутники серії Nahid, Zafar та Pars-1.

Nahid-1 — супутник для розвитку космічних технологій, замовлений Іранським космічним агентством, розроблений і побудований Інститутом дослідження супутникових систем Іранського центру космічних досліджень. Призначення супутника – отримання знань, технічних можливостей та досвіду в області проектування, будівництва, запуску та експлуатації супутників, особливо супутників геосинхронного зв’язку, а також інфраструктури. Nahid-1 чекає на запуск вже п’ять років. Минулого року була завершена розробка супутника Nahid-2. Це телекомунікаційний супутник вагою 120 кг. Він буде виведений на орбіту висотою 500 км від Землі.

Супутник Zafar був розроблений і побудований для отримання зображень, зберігання та передачі даних, а також та вимірювання космічного випромінювання. Супутник побудований на замовлення і за систематичним наглядом Іранського космічного агентства Іранським університетом науки і техніки протягом 3 років. Всього виготовлено два зразки – Zafar-1 і Zafar-2. За даними Іранського космічного агентства, супутник Zafar-2 вагою 113 кг буде виведений на орбіту висотою 530 км з нахилом 56 градусів. Zafar-2 чекає на запуск два роки.

Pars-1 – супутник ДЗЗ вагою від 110 до 120 кг, один з найсучасніших супутників, розроблених і побудованих в Ірані. Супутник було поставлено Іранському космічному агентству рік тому.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України