26 червня Інститут аерокосмічних досліджень Мітчелла (США) опублікував нову аналітичну програмну статтю «Розбудова протикосмічних можливостей Космічних сил США: обов’язкова умова для оборони Америки» (“Building U.S. Space Force Counterspace Capabilities: An Imperative for America’s Defense”).
У прес-релізі Інституту Мітчелла відмічається, що космос є переднім краєм стратегічної конкуренції Америки з Китаєм. Спроможності у цій сфері є важливими для здатності Збройних сил США стримувати загрози та проєктувати бойову міць для військової перемоги. Китай уже розгорнув комплекс оперативної протикосмічної зброї, включаючи арсенал ракет наземного базування з протисупутниковими кінетичними засобами ураження, засоби наземної радіоелектронної боротьби та супутники, здатні атакувати активи США на орбіті. Китай розвиває свої протикосмічні можливості найшвидше з усіх націй і розширює свою загальну космічну програму з наміром перевершити США.
Не в інтересах США бачити конфлікт у космосі. Існуючі зусилля США щодо просування норм відповідальної поведінки та підвищення стійкості своєї архітектури необхідні, але недостатні для стримування зростаючої загрози китайської агресії. Як і інші види ЗС США, Космічні сили повинні мати надійний набір оборонних і наступальних можливостей, щоб надійно стримувати противника. Потрібні чіткі вказівки, підтримка Конгресу та об’єднані зусилля Космічних сил і промисловості для розробки та використання протикосмічних можливостей для посилення стримування та створення сил, які забезпечать перемогу у війні. Якщо не зробити цей наступний крок у розвитку Космічних сил, це може не стримати Китай і поставить під загрозу національні інтереси США.
Рекомендації Інституту Мітчелла, по суті, представляють собою план реалізації концепції «конкурентної витривалості» для досягнення «космічної переваги», викладеної командувачем Космічних сил США генералом Ченсом Зальцманом у березні. Ця стратегія вимагає від Космічних сил розвитку можливостей для націлювання на космічні системи противника таким чином, щоб не призвести до «Піррової перемоги», знищивши космічне середовище — те, що Зальцман назвав «відповідальною протикосмічною кампанією».