Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія та РФ домовилися про розширення космічного співробітництва

Індія та РФ домовилися зміцнювати співпрацю у космічній сфері, включаючи програми космічних польотів людини та супутникову навігацію. Дві країни також пообіцяли прагнути до взаємовигідної співпраці у розробці ракет-носіїв та використанні космічного простору в мирних цілях, включаючи дослідження планет.

Ці домовленості були частиною більш широкого набору торгових, військових і технологічних угод, досягнутих 6 грудня у Нью-Делі під час саміту між прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді та президентом РФ В. Путіним.

У спільній заяві, опублікованій за підсумками саміту, Індія та РФ «вітали розширення співробітництва між Державною космічною корпорацією «Роскосмос» та Індійською організацією космічних досліджень (ISRO), у тому числі в програмах пілотованих космічних польотів та супутникової навігації, а також домовилися вивчити перспективи розвитку взаємовигідного співробітництва в розробці ракет-носіїв та використання космічного простору в мирних цілях, у тому числі для дослідження планет».

Обидві країни також привітали спільну діяльність у рамках програми польотів людини у космос та висловили задоволення підготовкою чотирьох кандидатів у індійські астронавти на базі Науково-дослідного випробувального центру підготовки космонавтів імені Ю.А. Гагаріна. У рамках програми Gaganyaan, першої в Індії космічної місії з екіпажем, навчання розпочалося в лютому 2020 року згідно з контрактом, підписаним у червні 2019 року між ISRO та дочірньою компанією Роскосмосу «Главкосмос», і завершилося в березні 2021 року. Індія вибере трьох з чотирьох, які будуть відправлені в космос на сім днів у 2023 році на борту пілотованого орбітального космічного апарату Gaganyaan, який буде запущено на індійській ракеті-носії GSLV (Geosynchronous Satellite Launch Vehicle).

«Для сприяння подальшому співробітництву в космосі» Індія та Росія підписали угоду про захист технологій у зв’язку зі співпрацею в галузі досліджень і використання космічного простору в мирних цілях, а також створення та експлуатації ракет-носіїв і наземної космічної інфраструктури. Дві країни також домовилися зміцнювати співпрацю в рамках Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях (UN COPUOS), включаючи питання довгострокової стійкості космічної діяльності.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України