Індійська організація космічних досліджень (ISRO) працює над створенням ракет, що самознищуються, і супутників, які не забруднюватимуть навколишнє середовище або орбіту Землі. Про це 24 листопада повідомив голова ISRO К.Сіван.
«Усі наші ракети мають металеві корпуси, які скидаються в море після запуску або стають на завершальному етапі космічним сміттям. Ми працюємо над технологією, за допомогою якої ракети ефективно самознищуватимуться, щоб уникнути скидання відходів у море та формування космічного сміття. Ми розглядаємо спеціальні матеріали для корпусів, які можуть згоряти разом із двигунами», – повідомив К.Сіван.
Глава ISRO також наголосив, що розробляється технологія для самознищення супутників на орбіті. «(Кнопка знищення) запустить процес, коли супутник згорить на орбіті», – пояснив він.
Космічне відомство Індії працює над іншими технологіями. Йдеться про виробництво різної продукції в космосі, створення квантової комунікаційної мережі, удосконалені радари і так далі, зазначив К.Сиван.